Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi tartalmazza a legtöbb...

Mi tartalmazza a legtöbb káliumot?

Figyelt kérdés
Rossz szokásim vannak amit nem részleteznék...:S És emiatt elég nagy a kálium veszteségem ami szivritmus zavarhoz vezet (ugy olvastam)ezért pótolni szeretném csak azt nem tudom hogy ehhez mi a legmegfelelőbb étel.
2009. jún. 6. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb mennyiségben tartalmaznak káliumot a halételek, zöldségek (brokkoli, borsó, burgonya, paradicsom, spenót, fejessaláta) és egyes gyümölcsök (citrusfélék, alma, banán, sárgabarack).



Ha értéke a normál tartománynál alacsonyabb:

Nagyon alacsony káliumszint esetén a következő tünetek alakulhatnak ki: izomgyengeség, bélleállás, alacsony vérnyomás, izomgörcs, emelkedett vizeletmennyiség.



Ha értéke a normál tartománynál magasabb:

A magas káliumszint sokáig nem okoz tüneteket, ritkán petyhüdt végtagbénulás jelentkezik. Súlyos eseteiben hasmenés, EKG-eltérések, ritmuszavarok lépnek fel.



Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

Hányás, hasmenés, Cushing-szindróma (kortikoszteroid túlsúly), alkalózis (a vér pH értéke 7,45 feletti)



Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?

Veseelégtelenség, hemolízis (vérsejtek szétesése), szöveti sérülés, acidózis (a vér pH-ja 7,35 érték alatt), Addison-kór (mineralokortikoid hormon hiánya)



Azért írtam be, mert a szívritmus zavart a magas káliumszint is okozhatja. Biztos vagy benne, hogy neked alacsony?

Magnézium szinted rendben van? Az is okozhat zavart.


De nem ártana, ha leírnád milyen rossz szokásod van. És nem ártana orvoshoz fordulnod, mert itt egyáltalán nem biztos, hogy orvosok válaszolnak neked...

2009. jún. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, a banán sokat tartalmaz
2009. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2009. jún. 6. 23:59
 4/5 A kérdező kommentje:
a "rossz szokásokat" azért nem szerettem volna leirni mert akkor kapnák hideget meleget és azt nagyon nem szeretném ha egy mód van rá...
2009. jún. 7. 00:01
 5/5 A kérdező kommentje:
*kapnék
2009. jún. 7. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!