Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit fogyasszak, ha székrekedés...

Mit fogyasszak, ha székrekedésre hajlamos vagyok?

Figyelt kérdés
Nem akarok olyan dolgokat, amik most hirtelen kihajtják belőlem. Csak a bélműködést lenne jó helyreállítani.

2012. jan. 23. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok rost, sok folyadék.
2012. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyél sok élelmi rostot:teljes kiörlésű gabonaféléket,sok gyümölcsöt(bár télen ezt nehéz), zöldséget,és heti pár alkalommal valami főzeléket. Ezek jó hatással vannak a bélrendszer működésére.
2012. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Google > lenmag
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Cikóriából főzött kávéivással rendbe lehet tenni.

Csak ez nem megy egyik napról a másikra.

Több hét elteltével jelenik meg a jótékony hatása.

Székletlazító, nem hashajtó.

2012. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Fekete kenyér, rostos kenyerek, teljes kiőrlésű, finomítatlan gabonákból készült kenyerek; nyers zöldségek és gyümölcsök (málna, áfonya, ribizli, narancs és a körte); aszalt gyümölcsök (főleg a szilva és a fehérszőlő); valódi müzlik (nem az ízesített csokispelyhek és társaik!); hajdina, nyers vagy előcsíráztatott magvak; árpa, zab; fermentálással savanyított ételek; ásványvíz, valódi gyümölcslevek (szilva, sárgabarack, grépfruit); must, sör, savanyított tejtermékek: aludttej, natúrjoghurt, kaukázusi kefir; csírák, algák és egyéb magas enzimtartalmú élő ételek és a hüvelyesek (borsó, zöldbab, lencse) is hatásosak a székrekedés ellen.
2012. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Banya92 válasza:
Szia! Én a zöld teát javaslom, nálam csodát tett :) Én olyan szinten voltam székrekedéses, hogy heti egyszer voltam wc-n, de mióta iszom a zöld teát minden nap megyek trónolni. :D És nyugi, ez nem olyan mint a szűztea, hogy megfosat :D Szerintem próbáld ki :)
2012. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!