Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől növekedhetett meg az...

Mitől növekedhetett meg az utóbbi időben ennyire az étvágyam?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy évben rettentően sokat szenvedek az éhség miatt mert próbálnám magam visszafogni az evésben. Nem arról van szó hogy egyszerűen éhes vagyok, hanem annyira hogy nem bírok magammal, a szék lábát elrágnám. Remegek, szédülök, rosszul vagyok és mindezt nem egy fél napi koplalás után hanem nagyon hirtelen jön. És nem oldja meg a gondot ha eszek egy almát vagy egy joghurtot, az éhség nem szűnik. Ráadásul egyre több étel kell hogy ne maradjak éhes.:( Nagyon szeretnék diétázni mert az utóbbi pár évben felszaladt rám 8 kiló és nagyon le akarom adni, de így fizikailag képtelenség. Pszichés oka lehet ennek? Mostanában elég stresszes az életem, sok a feszültség de korábban is volt ilyen mégsem menekültem evésbe.
2012. jan. 21. 17:34
 1/2 anonim válasza:
Szerencsére (vagy sajnos) egyszerűbb a válasz. Neked kialakult az inzulin rezisztenciád. Én már átestem ezen. A tüneteidet az okozza, hogy az állandó magas vércukorszint ellen a sejtjeid azzal védekeznek, hogy nem reagálnak az inzulinra, ami pedig azért termelődik, hogy a cukrot a sejtekbe juttassa. Mivel a sejtjeid így nem vesznek fel elég cukrot, csak közvetlenül evés közben, evés után röviddel máris kezdődik a roham. Mivel a sejtjeid éheznek, a szervezeted még több inzulint termel, ez okozza a remegést. A cukorbetegek is ezt érzik, ha túl sok inzulint lőnek. Mivel a vérben keringő cukor nagyon veszélyes, a szervezeted próbálja eltávolítani a tested legjobban szeparáló szervébe, a zsírszövetbe. A hízásod is ezt támasztja alá. Ez a cukorbetegség előszobája, Isten (Ördög?) hozott! 10 éven belül cukorbeteg leszel. Ha köszönöd szépen, inkább visszakoznál, a következőt kell tenned. Le kell állnod minden olyan étellel, ami libikókáztatja a vércukorszintedet. Sorolhatnám, és ha akarod, megteszem, de elsőre nagyon ijesztő lesz. Jobb, ha a saját szemeddel látod, és veszel pár ezer forintért egy vércukorszint mérő kütyüt, és méricskélsz. Az éhgyomri vércukor értékedet le kell szorítani 4,7 alá. Most kb. 6 körül lehet. Ezt úgy tudod elérni, hogy méred a vércukrodat reggel, majd minden étkezés után két órával. Ami felviszi 7 fölé, az tabu. Az első két hét kemény lesz, mivel folyton remegni fogsz az éhségtől, bármennyit is eszel. Ezt úgy védheted ki, ha mindig tartasz magadnál aszalt gyümölcsöt, banánt, dióféléket (nem földimogyorót) Sok sikert!
2012. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy erről lenne szó az én esetemben, de azért köszi. A reggeli cukrom messze nincsen 6, elég gyakran járok vérvételre. Egyébként azt vettem észre ha pár napig lecsökkentem az adagot akkor kevesebbet is kívánok. Minél többet eszem annál többet is kívánok!
2012. jan. 24. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!