Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz, hogy ha napi 1 liter...

Az igaz, hogy ha napi 1 liter tejet megiszok, jobban fogok nőni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok egyébként, 1-2 centit még nagyon szeretnék nőni. Nem pattog ki a bőröm annyi tejtől?
2012. jan. 19. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

1. A kálcium bevitellel a növekedést nem, csak a csontok erősségét tudod befolyásolni.

2. A tej korántsem olyan egészséges, mint ahogy azt régebben állították. Tehéntej bocinak, kecsketej kiskecskének, anyatej csecsemőknek való. [link]

2012. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom honnan szedted azt a hülyeséget hogy a tejetől nőni fox. Nem igaz.
2012. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sporttól esetleg még nőhetsz.
2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Küzdősportolok 13 éve, de mindössze 175 cm vagyok. Mi segít még a növekedésben a sporton kívül?
2012. jan. 19. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon lényeges, a megfelelő időben, megfelelő minőségű alvás, ne éjszakázz. A növekedési hormon sajátosága, hogy alvás közben választódik ki nagyobb mennyiségben. Kellenek hozzá a vitaminok, ezért szokták gyerekeknél hangsúlyozni a fontosságát. Az alkohol főleg, de a nikotin is, ellene dolgoznak, ezért is veszélyesebbek gyerekekre.

A többi genetika dolga, abba nem tudsz beavatkozni.

Ha lány vagy nem sokban reménykedhetsz már, de a fiúk 23-24 éves korukig is nőhetnek. Ez esetben van még időd.

2012. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem szokott tőle hasmenésed lenni?
2012. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
69%
szia Én úgy tanultam, hogy a lányok is nőnek kb. 21 éves korukig, de az tuti hogy függ az örökléstől, hogy a szüleid milyen magasak, és attól hogy helyesen táplálkozol és hogy helyesen alszol e megfelelő mennyiségben. a növekedést egy hormon termelődése okozza ami a pajzsmirigyben termelődik. Este alvás közben több ilyen hormon termelődik a estedben.
2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok! Cigizni életembe nem cigarettáztam még. Undorodom a szagától. Az éjszakázásról viszont nehéz lesz leszokni, 1-2 körül szoktam csak elaludni. A 8 óra alvás ennek ellenére meg szokott lenni, mert későn kelek.

Milyen kajákat egyek? Ebbe még tudnátok segíteni?

2012. jan. 19. 20:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes, változatos étrendre van szükség, nem lehet kiemelni semmilyen tápláléktípust. Ezért nagyon káros a fejlődésben lévő fiatalok fogyókúrázása. Ez ugyan a lányokra jellemzőbb, csak a magyarázat végett írom.
2012. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Erika! A növekedési hormont, az agyalapi mirigy(hipofízis) termeli. A nemi érés végefelé a csontok végein elhelyezkedő növekedési rész bezárul, lányoknál 15-16 éves kor körül. Ettől kezdve a növekedési hormonnak csak az egyéb funkciói működnek.
2012. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!