53-éves nő vagyok. és 80 kg. Sokat eszek és mikor televagyok, belenézek a tükörbe, vagy csak egyszerüen a hasamhoz érek, rohanok kihányni . Mit tegyek beteg vagyok?
Most az a kérdésem, hogy mi késztet arra, hogy nyakig edd magad. Ha evési kényszered van, keress egy pszichológust, aki esetleg tud segíteni. A kényszer evés, valami hiánynak pótlása. Vagy nem vagy boldog ott ahol élsz, vagy szorongás leküzdése miatt. Mindenféleképpen orvoshoz kellene fordulnod. Ha így hánytatod magadat, végük kövér éhező nő leszel. Nem tud semmilyen ásványi sók és vitaminok felszívódni, csak a zsír. Ugyanis az előbb felsoroltak, csak a belekből szívódik fel. A zsír a gyomorból.
Étvágyszabályozás
Más kutatók szerint a túlzott táplálékfelvétel nem magatartászavar, hanem az étvágyszabályozás zavara. Az étvágyszabályozás központja a hipotalamuszban levő éhségközpont, amely állandó éhségérzetet keltve táplálékfelvételre buzdítja a szervezetet. A táplálékfelvételt követően az agy jóllakottsági központja kerül ingerületbe, s elnyomja, gátolja az éhségközpont működését. A jóllakottság érzése így nem más, mint az éhségérzet átmeneti hiánya. Agydaganatok, agyi sérülések következtében megszűnhet a jóllakottságközpont gátlása, és kialakul az úgynevezett hipotalamikus elhízás.
Most ezzel nem akartalak megijeszteni, csak valami nincs rendben nálad, és a hánytatás nem tesz jót .
Bűntudat után hánytatás
bulváros
2008 március 28., péntek 19:00
A világon nagyon sok ember szenved táplálkozási zavarokban. A legtöbben, akik ebben a betegségben szenvednek, fiatal lányok és nők. Tükörbe nézve mindig ducinak látják magukat, még akkor is, ha igazából csontsoványak. Ma a nők 1-3 %-a szenved ebben a "betegségben".
A bulimiások általában normál súllyal rendelkeznek, így külső szemlélő számára nem feltűnő a viselkedésük, bár nem ritka a súlyingadozás. A betegek szégyellik állapotukat, rossz szokásnak gondolják és igyekeznek ezt eltitkolni a környezetük előtt. Előfordul, hogy a legközelebbi hozzátartozójuk sem tud betegségükről.A bulimiára a legjellemzőbb a falási roham. Ezalatt nagy mennyiségű ételt fogyasztanak el, viszonylag nagyon rövid idő alatt. Ez idő alatt a beteg nem tudja kontrollálni magát, nem bírja abbahagyni az evést, és nem figyel arra, hogy mit eszik, mennyit és miből.
Ezután jön a bűntudatérzés, hogy "Mégsem kellett volna ennyit enni". Így olyan módszerekhez nyúlnak, amelyekkel megpróbálják megakadályozni súlygyarapodásukat, mint például az önhánytatás, hashajtózás, vízhajtás vagy koplalás.
Ám ennek a táplálkozási zavarnak később lehetnek súlyosabb szövődményei is, hiszen nagyon megviselik a szervezetet. Gyakori, hogy a betegek különböző szakorvosokat keresnek fel a táplálkozási zavarok következtében kialakult panaszok miatt, és mindvégig elhallgatják, eltitkolják alapproblémájukat. A leggyakoribb testi szövődményei: gyomor-bélrendszeri zavarok, mert a koplalás miatt a gyomor-bél összeszűkül, és kis mennyiségű étel elfogyatása után is teltségérzet és puffadás jelentkezik. Szív-érrendszeri szövődmények, ez a hánytatás miatt következhet be, mert magas a kiszáradás veszélye, kialakulhat szívritmuszavar, és néha szívmegállás is. Nőgyógyászati szövődmények, például a menstruáció kimaradása, terhesség alatt pedig a baba kis testsúllyal születhet vagy fogyatékossággal. Ortopédiai szövődmények, amikor a túlzott fogyás miatt kialakulhat csontritkulás. Bőrgyógyászati szövődmények, ilyenkor ugyanis a bőr nagyon kiszárad a vízveszteség miatt, ezért hajlamosabb a fertőzésekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!