Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A főtt étel hiánya tényleg...

A főtt étel hiánya tényleg okoz betegséget?

Figyelt kérdés
Igazából eszek főtt ételt, de csak hétvége fele. Egy héten kb 3 napon eszek így. Hétköznap általában az idő hiánya miatt nem érek rá főzni és inkább joghurtokat, gyümölcsöket, virslit stb eszek. Folyadékot normálisan iszok napi 2-3 liter.
2011. nov. 30. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én inkább úgy mondanám hogy a nem rendszeres és nem változatos táplálkozás okoz hosszabtávon betegséget.

Semmi bajod nem lesz ha ritkábban eszel főttételt de manapság már rengeteg mindent főzve tudunk megemészteni tehát ez is hozzátartozik a változatos táplálkozáshoz.

2011. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy évig játszottam ezt, de volt hogy egy hónapig sem ettem főtt ételt.

A gyomromat sajna kikezdte a dolog, ráadásul nem lehet visszafordítani. Szerintem ha egy mód van rá, mindenképp oldd meg a főtt ételt. Én most úgy csinálom, hogy hétvégén nagyobb adagokat főzök, aztán adagonként lefagyasztom. Egy 500 ml-es edény fullon rakva pont egy ebédnyi mennyiség, legalábbis nekem. Melóban meg csak berakom a mikróba és kész, tíz perc alatt meg tudok ebédelni, míg aki menzára megy, 20-25 percet biztos eltölt ott.

Például a főzelékek nagyon hamar megvannak, és teljesen jól elállnak.

2011. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én már 3 éve vagyok így és tökéletesen jól érzem magam, beteg se voltam már azóta.... most rám szóltak, hogy ez egészségtelen és beteg leszek tőle. egyébként tényleg nem érek rá, néha még enni is úgy eszek, hogy közben teszem, csinálom a dolgomat, mert máshogy nem tudom összeilleszteni. az ételt nem tudom szállítani félországon át, így nem megoldható az sem, hogy az otthoni kaját egyem.
2011. nov. 30. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod szállítani, hosszútávfutó vagy? :D

Nekem nagyon változó hogy hogy van időm enni de ha hosszab napom van akkor mindig több adag főttkaját viszek.

Igazából 3óránként enni kéne ahhoz hogy egész nap energikusak legyünk és a vércukrunk se ingadozzon nagyon persze ez a valóságban betarthatatlan de megközelíteni meg lehet.

2011. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hosszútávfutó x))) bár az lennék....

nem tudom az egyébként is nagyon sok és nehéz cuccom mellé még beilleszteni ezt is. és azért elég necces a buszon... alapból nem vihetek fel ételt :/

2011. dec. 1. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!