Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Salátarecepteket hol találok?

Salátarecepteket hol találok?

Figyelt kérdés
Normális,egészséges ételeket szeretnék készíteni otthon.Tudna valaki ilyen oldalt ajánlani?Esetleg leirnátok párat?
2011. szept. 3. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

[link] - nekem ez a kedvenc oldalam, mert itt kategóriánként és hozzávalónként is tudsz keresni a receptek között. Tehát ha pl. salátát szeretnél, amiben mondjuk garnélarák is van, akkor így összetetten is rá tudsz keresni. Elég nagy adatbázisa van, elmentheted a saját receptjeidet is, egyszóval én nagyon szeretem.


[link] - itt mondjuk inkább grillezéshez és bográcsozáshoz való recepteket találsz, de ahogy látod, van néhány könnyen elkészíthető salátareceptjük is, illetve adnak ötletet a dresszingekhez is.


[link] - itt is érdemes lehet böngészni, ebben az oldalban azt szeretem, hogy nem túl egzotikus hozzávalókból készüt ételekre is számtalan variációt hoz.


[link] - itt a receptek között érdemes nézelődnöd, sokféle oldalt találsz, amelyek közül válogathatsz.



Én egyébként teljesen egyszerű nyers salit szoktam csinálni változó összetevőkkel, pl. egy fejessalátát alaposan megmosok, lecsöpögtetem, adok hozzá szeletelt friss paradicsomot, hagymát, sajtkockákat, uborkát és morzsolt csemegekukoricát, esetleg még reszelt sárgarápát is (bár ehez sokszor nincs türelmem). Az öntet mindig olívaolaj, vörösborecet és só keveréke - hát, olívaolajból kell a legtöbb, de pontos arányt nem tudok mondani. Jól össze kell rázni a keveréket és tálalás előtt ráönteni a salira (egyábként a borecet elszínezi az ételt). Juhsajtos/kecskesajtos pirítóssal isteni, de ha pl. grillezel mellé húst vagy halat, akkor önmagában is tápláló étel.

2011. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!