Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van az, hogy 15 éves...

Mitől van az, hogy 15 éves koromban ennyi folyadékot iszom?

Figyelt kérdés
Szóval, 15 éves fiú vagyok, és képes vagyok meginni naponta akár 4-5 liter folyadékot.Eddig úgy mond "rendben" van.Mondhatnám azt is, hogy pont azért iszom bizonyos ásványvizeket stb. mert vitamin, vagy hasonló hiányom van, DE nem, mert mikor gyomor vizsgálaton voltam és hasonlókon, (az orvos legalább azt mondta, azután hogy mi igaz, mi nem azt már nem tudom :) lényeg, hogy egészséges vagyok (klopp-klopp-klopp) ) de a vicc az egészben hogy csak egyszerű csap vizet iszom...és ok, hülyén hangzik de szó szerint kívánom.Szerintem valami még se ok.Az egy dolog hogy fejlődésben vagyok, és sokat eszem sokat iszom de azért ennyire, és pont egyszerű csap vizet ? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :) (helyesírási hibákért elnézést kérek) :)
2009. ápr. 15. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én veseköves vagyok, régen nagyon keveset ittam és évente legalább egyszer begörcsöltem, de már 7 éve naponta legalább 3 liter vizet iszok és azóta -lekopogom- nem görcsöltem be. És én is kívánom a vizet,ha nem iszok meg délig legalább másfél liter vizet már rosszul érzem magam. Ja! és én is csapvizet iszom. Az emberi test nagy része víz, szóval inkább sok vizet igyál, mint keveset.
2009. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Csináltass egy vércukor tesztet is
2009. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
Szia!Én most leszek 16 és én is rengeteget iszok!Igaz nem csapvizet,hanem szénsavmentes ásványvizet,de nem sok különbség van.1 liter/20 kg az ajánlott folyadékfogyasztás.
2009. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Jókat írt az előző válaszoló, de azért egy vércukor vizsgálatot csináltathatnál, mert a cukrosok kívánják nagyon a folyadékot.
2009. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Van két betegség, ami a vizelez mennyiségének megemelkedésével jár, és az igy kialakult folyadékvesztést a szervezet szojúsággal jelzi, erre pedig a beteg nekiáll inni. Az egyik a cukorbetegség (diabetes mellitus), a másik pedig az agyalapi mirigy rendellenes működése (diabetes insipidus).


Szóval a kérdés, hogy a sok ivás mellett sok a vizelet is? Nem fogysz mostanában annak ellenére, hogy sokat eszel? Mióta vagy ilyen szomjas? Amióta az eszed tudod, vagy csak az utóbbi időben? Romlik a helyzet?

2009. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ah, de jó neked - nekem kényszeríteni kell magamat, hogy legalább a 2 liter meglegyen egy nap :(


de nekem is az volt az első gondolatom, hogy a vércukrod lehet, hogy nincs rendben - a nagyszüleim cukorbetegek és így derült ki náluk - sok folyadékot kívántak, sokat jártak pisilni, acetonos lehelet - sok patikában ingyen elvégzik egy kis ujjbegy szúrással a vércukortesztet, szerintem érdemes megcsináltatni, legfeljebb megnyugszol, hogy nincs bajod

2009. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

eszem megáll hogy szinte mindeki egyből valami betegségre gyanakszik.. Pedig ha a kérdező 80 kiló körül van, akkor ennyi folyadék a MINIMUM lenne! Igyál, ez nem baj!


Mellékesen egyébként a csapvíz annyira nem jó, én inkább valami olcsó ásványvizet ajánlanék (én 3 éve egyfajta ávizet iszom, és eddig mindenem totál rendben van, vérkép is stb, tehát a szokásos hülyeségek h felhalmozódik valami, meg hasonlók természetesen kizárva)

2009. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ásványvizet iszik valaki, akkor azt váltogatni kell. Mármint a márkákat, mert ha egyfajtát iszol, akkor könnyen felhalmozódnak benned azok az ásványi anayagok,amikbol abban az asvanyvizben sok van.
2009. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs semmi baj a 4-5 liter folyadékkal! Gondolom nemcsak sokat eszel, hanem sokat mozogsz is, meg izzadsz. Kell ennyi folyadék. Magam is megiszom ennyit. Ez teljesen normális.


A csapvíz nem a legjobb, de jobb mintha nem innál. Esetleg ha a családotok megengetheti szereltessetek fel víztisztítót. Már az is sokat számít ha a klórt és a nehézfémeket kiszűri, de a legjobb megoldás a RO viztisztító.

2009. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy csak most írok.Szóval elolvastam a válaszaitokat, és a szitu az, hogy igazából 67 kiló vagyok.Egyáltalán nem fogyok, mert amugy is csak hízok (SZERENCSÉRE) mert rengeteg fehérjét iszom/eszem. (pl. tej, hal hús stb.) ezek ellenére.A legutólsónak pedig üzenem, hogy majd szólok akkor a családnak :P mindenesetre MINDENKINEK köszönöm szépen a válaszokat.Jah, még valami.Ez eléggé érdekes, még annyi hogy ásványvizet SEMILYET sem ihatok.Már vagy 15 félét próbáltam, és elkezd az összestől fájni a gyomrom.Elmentünk a dokihoz (már régebben) erre csak azt mondta, hogy valamien oknál fogva a szervezetem ilyen formában nem tudja befogadni azokat az ásványokat, amelyekre szükségem volna, (az okot nem mondta meg...érdekes...) szóval, csak tablettákat írt fel. (pl. magne b6, állítólag vas-at tartalmaz. meg hasonlókat) Szóval naggyából ennyi. :)
2009. ápr. 16. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!