Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy kezeletlen cukorbeteg...

Egy kezeletlen cukorbeteg szinte soha nem éhes?

Figyelt kérdés
Abból kiindulva, hogy az éhségérzetet állítólag az alacsony vércukorszint okozza, de az említettnek meg ez az érték a normális többszöröse is lehet.
2011. jún. 23. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem azért nem így működik ha a cukorbeteg nem eszik akkor rosszul lesz.
2011. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy sokat esznek, és rengeteget isznak. Napi 3l is lehet a vizeletük. Több idős cukorbeteg ismerősünk van, és mint el vannak hízva.
2011. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem rossz a gondolatmenet, de a dolog egy kicsit bonyolultabb a valóságban. A cukorbetegek többsége a II-es típusba tartozik, vagyis van még saját inzulinjuk, csak olyannyira érzéketlenek rá, hogy ez nem elégséges a vércukor szűk határok között tartására. Ezeknél az embereknél gyakran előfurdul, hogy étkezés után a hasnyálmirigyük - érzékelve a túl magasra szökő vércukrot - plusz inzulint bocsát ki, és kicsit túllő a célon. Az emiatt hirtelen lejjebb eső vércukorszint heves éhségérzetet okoz, a beteg megrohamozza a hűtőszekrényt, és kezdődik az egész előlről. Ráadásul hamar rájönnek, hogy ha cukros dolgot esznek, az előbb csillapítja az éhségüket, de aztán gyorsabb vércukoresés is lesz a vége, ami egy önrontó kör. Ráadásul a sok cukor+sok inzulin párosítás a zsírraktározás felé hat, ami tovább rontja azt az alapproblémát (a túlsúly okozta inzulinrezisztenciát), ami az egész bajt okozza.
2011. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is cukor gyanús vagyok, és mielőtt orvoshoz mennék, próbálok pár dolgot megérteni. Az utolsó válaszban leírtak nagyon érdekesek, mert velem is előfordul ritkán, hogy az evéstől csak még éhesebb leszek. A sok ivás és vizelet is megvan (nem 3, legalább 10 liter, ellenkező esetben pár óra alatt kiszáradok), de nem vagyok túlsúlyos, sem az ellenkezője.
2011. jún. 23. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, van egy cukorbeteg ismerősöm (1. típusú), neki van hogy magasabb a cukra, olyankor pl. nem tízóraizhat, és akkor mindig éhes. Mármint máskor is szokott, de konkrétan láttam hogy akkor is mikor magas volt a cukra.

Egyébként, a fiatalkori cukorbetegség gyakran úgy jelentkezik, hogy az ember sokat iszik és sokat is eszik, állandóan éhes, mivel inzulin hiányában nem kapnak a sejtek glükózt. A vércukorszint pedig ilyenkor rohadt magas.

2011. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérlek azonnal menj orvoshoz! Nagyon veszélyes és szubjektíve is rendkívül kellemetlen élmény lesz, ha húzod az időt. (10:48-as)
2011. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már most is kellemetlen, ezért kérdezősködöm. Nem tudok egyszerre 3-5 óránál többet aludni, mert fel kell kelnem inni. Hamarosan beütemezem azt az orvost, csak nehezen hiszem el, hogy akkor varázsütésre minden rendbe jön.
2011. jún. 23. 16:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, az intenzív osztály ennél is sokkal kellemetlenebb, és egyenes úton tartasz felé. A vércukor finom beállítása igénybe vehet hosszabb-rövidebb időt, de ez a rettenetes nagy vízforgalom "varázsütésre" el fog tűnni, ha elkezdenek kezelni.
2011. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!