Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélgyulladás megszüntetésére...

Bélgyulladás megszüntetésére van valamilyen tuti módszeretek?

Figyelt kérdés
Anyukámnál vastagbél-gyulladást diagnosztizáltak.Próbálkozott a dokija egyfajta gyógyszerrel,de mivel mindenféle mellékhatás előjött,azt javasolta,hogy máshogy álljunk hozzá.Anyukám lassan már semmit nem eszik,mert folyton fáj a hasa egy bizonyos ponton.Rossz a közérzete,izületi fájdalmai vannak és nehezen megy wc-re. A doki azt mondta,hogy egyen rendesen,ne hagyjon el semmilyen ételt,erőltesse,még ha nem ízlik neki akkor is.Szerinte ettől helyre fog jönni ez az idült gyulladás.Tudtok erről a betegségről valamit?Kéne egy tuti tipp :)
2011. máj. 16. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt volt, és azt mondták, hogy ez állandóan vissza fog jönni. Ehhez képest teljesen elmúlt kb. 1 év után. Én kaptam un. beöntéses gyógyszert. Már nem emlékszem a nevére, Úgy kellett használni mint egy beöntést. Nem volt kellemes, viszont nagyon gyorsan javitott a helyzeten. Ki kell tapasztalni, hogy milyen ételek azok, amiktől rosszabb lesz. Abban az időben semmilyen fűszeres ételt nem birtam enni, mert egyből nagyon fájt a hasam. Szerintem keressetek fel másik orvost. Magától ez nem fog elmúlni.
2011. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tudod milyen összetett és komplikált, nagyon nehezen megoldható problémára kérdeztél rá?

Ez nagyon komoly betegség rengeteg mellékhatással. Nekem sikerült kigyógyulni belőle 3 év alatt, nagyon nagy önfegyelemmel.

Ezen az oldalon nem fogsz egzakt kielégítő választ kapni, mert 26 oldalt kellene írni.

Írj egy privátot, válaszolok.

2011. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyudnak van e gyomorsav túltengése? Mert nálam a kettő sajnos összefügg. Általában évente kétszer háromszor nagyon szenvedek, ha már lazábbra veszem az étkezést, plusz rámtör az ideg, stressz. Először nagyon megijedtem hogy rák, de akkor nem találtak szerencsére semmit. Ami biztos nyugodt élet, és csak olyan táplálék amit az emberek legközelebbi rokona a csimpánz is szívesen fogyaszt. Lehet furcsán hangzik, de én erre jöttem rá. A gyógyszer nem lehet megoldás! Sajnos sok orvos zudítja az emberekre a bogyókat, amitől aztán tönkre megy a máj, vese, gyomor satöbbi.
2011. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyomorsavtúltengésre szed anyu valamit,mert refluxa is van állítólag.A fájdalom neki nem függ össze az evéssel,állandóan megvan.Ha eszik akkor nem lesz tőle se jobb,se rosszabb.Azért mondta neki az orvos,hogy egyen nyugodtan bármit ami jólesik,mert nincs olyan étel,amitől ne fájna a hasa egy bizonyos ponton!
2011. máj. 17. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon súlyos bélgyulladásom volt és durva refluxom. Kaukázusi kefírt ittam egy éven át minden nap fél litert, mind a 2-ből kigyógyultam! A gastroenterologus javasolta!
2011. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kefír nem csinált még több savat?
2011. máj. 17. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem! Sőt sokkal könnyebben emésztettem meg a dolgokat! Bár keményen diétáztam is, semmi lisztes szénhidrátos dolgot nem ettem. De ha eszek, akkor sem ég a gyomrom!
2011. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Melyik kaukázusi kefírt etted? Vagy gondolom mindegy a márka?
2011. máj. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, a lényeg hogy kaukázusi legyen!
2011. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írd be a googlee-ba, hogy Candida elterjedése. Meg fogsz lepődni, mert ahogy olvasom anyukát összes tünete illik rá. Nekem is ez van, már 4 hónapja diétázom, és szép lassan javulgatok. Háziorvoshoz ezzel hiába megy, mert nem ismerik el betegségnek, csak a tüneteit kezelik. Csak a természetgyógyászok foglalkoznak vele. Én a refluxra, kamilla teát fogyasztok. Minden este lefekvés előtt 1 csészével. Grapefruitmag kivonatot is szedek. Lepicol is jó dolog rendezi a székelést, és jótékony bacik vannak benne. Candidás nem ehet finomlisztet, semmiféle cukrot(csak xilit, vagy stevia fogyasztható), semmilyen erjesztéssel készült élelmiszert, valamint édes gyümölcsöt. Ha lenne kérdésed írj.
2011. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!