Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van rosszul a férjem...

Miért van rosszul a férjem majdnem minden étkezés után?

Figyelt kérdés

Megeszi az ebédet, vagy a vacsorát (reggelinél nem szokott előfordulni) és ha nagyon keveset fogyaszt, akkor is teltségérzete van. Sokszor panaszkodik, hogy olyan érzése van, mintha kavarogna benne az étel, mintha "nyomná" a gyomrát. Néha hányingere is van tőle. Azt is szokta mondani, hogy nehezen jön ki a lenyelt levegő (nem tud könnyen böfögni, ő szavaival élve "mintha be lenne szorulva").

Ez kb 2-3 hónapja van nála. Mindig is "gyenge" volt a gyomra. Nem bírta a zsíros, nehéz, esetleg rosszabb minőségű ételeket. Nem tudom mi lehet a baja, de majdnem minden nap gyötri ez az emésztési gond.

Esetleg vegyek neki valamilyen emésztést segítő készítményt, vagy küldjem el orvoshoz? Volt már valakinek hasonló problémája?

Köszönöm a segítséget!!


2011. máj. 1. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen tüneteim, elmentem gyomortükrözésre és azt mondták, hogy sok a savam és nem zár jól a gyomorszájam. Szerintem a férjednek is el kellene mennie tükrözésre. Nem fájdalmas egyeltalán. L/18
2011. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

akár szorongástól is lehet...elég sok gondot okozhat...

egy kivizsgálás biztosan nem ártana, legalább megnyugodna...am nem tudom ez a tükrözéses dologról én nem jókat hallottam, megsérthetik a nyelőcsövet meg minden, volt, aki azt mondta, többet nem menne...a röntgen talán jobb, vagy hasi ultrahang...

sztem elsősorban ezekre kérjen időpontot, és ehhez ragaszkodjon ( ha szükséges), tükrözéshez ne, csak ha a többivel nem lehet meglátni a gondot...persze ez csak az én véleményem...

lehet savtól is valóban...szóval ne aggódjatok:)

jobbulást a férjednek:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jaaa azt akartam még írni, hogy attól is lehet, ha össze van szűkülve a gyomra...kevesebbet evett mostanában és elég azis...sok folyadékkal, teával lehet bővíteni:)
2011. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szokott sok lenni a gyomorsava, de az ritkább.

Pl tegnap este belekóstolt a bolognai spagetti húsba (tészta nélkül) kb egy evőkanállal evett. Ez olyan este 10 kor történt. Előtte csak délután 2 kor evett vendégségben pörköltet, ami azt mondta, hogy nagyon jól esett neki, viszont akkor is érezte ezt a nyomó érzést egy rövid ideig. Viszont este, miután megette azt az egy evőkanál bolognait, egészen rosszul lett. Rá egy fél órára hányt is, de csak folyadékot(azt mondta sok vizet és zsírt). Semmi emésztetlen étel.

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem tényleg kérek neki beutalókat különféle vizsgálatokra.

Azért, ha valaki még tud valamit ezzel kapcsolatban írni, azt nagyon szívesen várom!

üdv.

2011. máj. 2. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ultrahangnak semmi értelme...abból nem fog kiderülni,hogy mi a baja. Amúgy se lehet a gyomrot ultrahangozni... A tükrözés meg 2 percig tart kb. vagy még addig sem.
2011. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!