Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szőlőcukor valóban fokozza...

A szőlőcukor valóban fokozza az agyműködést? Esetleg más javaslatok?

Figyelt kérdés
Kedden matekvizsgám lesz és S.O.S. kellene valami agyserkentő. Ha lehet természetes, és olyan amihez könnyen hozzá lehet jutni.
2011. máj. 1. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag igen. Van, aki viszont a csokoládéra esküszik Az legalább annyira agyserkentő. Megjegyzem én akkoriban Pondex-szel vizsgázgattam. Nem tudom, ma van-e még. Fenn tudtam tőle maradn és vágott az agyam, mint a borotva.
2011. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, mert ez a legkönnyebben hasznosuló tápanyag. A szervezet a többi tápanyagot is szőlőcukorrá bontja.


Legális és könnyen elérhető doppingszerként ajánlom még az energiaitalt, a kólát, a kávét és a kávét tartalmazó csokit - utóbbit nem mindenhol lehet kapni, nem tudom fejből, mi a neve.

2011. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fokozza, ugyanolyan cukor, mint a többi.

DE nagyon gyorsan felszívódik a gyomrodban, nem kell emésztened, csak egy-két percig, és a cukor rögtön a véráramba kerül, rögtön hasznosítja az agyad!


Tipp:

1) Feküdj le időben. Ne stresszelj, aludj legalább 8 órát.

2) Reggelizz. Még ha nem is tudsz sokat enni, néhány falatot nyelj le. Üres, korgó gyomorral nehéz koncentrálni.

3) Mielőtt elkezded a vizsgád, kapj be pár szem szőlőcukrot. Folyamatosan is magadhoz vehetsz néhány szemet. (Én ezt követően csokoládét szoktam enni, mert az lassabban szívódik fel, a szőlőcukor az elején indít be, ez pedig majd folyamatosan.)

4) Fogyassz sok folyadékot, lehetőleg vizet. Esetleg a limonádé, tea is hasznos.

2011. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát a szőlőcukor igazábol nem serkenti, csak annyit tesz, hogy a szervezetedet nem terheli az emésztéssel, így telljesen arra tudsz koncentrálni amire akarsz, és több enerviát is kap.
2011. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!