Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszútávon hogyan hatnak, ha...

Hosszútávon hogyan hatnak, ha nagy energiatartalmú ételeket fogyasztok?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egész nap rohanaok, főzni nincs időm, sőt enni is leginkább útközben van időm. Ezért egy ideje, hogy meglegyen a napi szükséges kcal bevitel, átszoktam az energidús ételekre, süti, gyümölcsjoghurt, pizza és társai. Viszont legalább cukros üditőket nem iszom, csak vizet/ásványvizet. Az energia mellett még a fehérjebevitelre is ügyelek, viszont kevés zöldséget, gyümölcsöt eszem. Vitamint persze szedek helyettük.

Ennek az életmódnak hosszútávon milyen hatása lehet a szervezetre?


2009. márc. 7. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elhízás
2009. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress időt a főzésre, mert mindig arra van időnk,

amire szeretnénk, és akkor nem kell vitamin sem, hanem egészségesen tudsz táplálkozni, mert ettől csak valszeg túlsúlyod, és fekélyed alakulhat ki.

2009. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a fekélyt tudom valószínűnek tartani, mert a rosthiányos étrend nagyon nem tesz jót az emésztő szervrendszernek. Ha tényleg rohansz természetes, hogy nincs időd főzni. Mi lenne ha kifőzdébe járnál enni? Nem dárga étteremre gondolok, hanem olyan helyre ahol 600-1000Ft-ért meg tudsz ebédelni. Ha erre sincs időd akkor ugorj be út közben a zöldségesbe és mindig vegyél 1 almát, narancsot, valamit. Édesség helyett meg majszolj el egy zacskó gabonapelyhet. Elhízáson kívül semmi bajod enm lehet tőle. Akik főznek, sokszor azok sem táplálkoznak egészségesebben.
2009. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Emésztési problémáid lehetnek,amik nagyon kellemetlenek,székrekedés,amiből kialakulhat aranyér is.Az előttem szólóknak igaza van,a rostok nagyon fontosak,nem csak a vitamin miatt kellene gyümölcsöt zöldésget fogyasztani
2009. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!