Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezek a dolgok tényleg így...

Ezek a dolgok tényleg így működnek?

Figyelt kérdés

Van néhány dolog,amit nem értek az emésztéssel kapcsolatban.

Kicsi koromban a mamám gyakran mondogatta,hogy ne igyak a gyümölcsre azonnal vizet,mert rosszat tesz a gyomornak,meg hasmenése van tőle az embernek. Tettem egy próbát - igaza lett.Ez mással is így működik? Mert sokan mondják,hogy nem szabad gyümölcsre üdítőt vagy vizet inni.

Az öcsém mindent mindennel képes megenni, pl. joghurt után megiszik egy pohár kólát,vagy képes a milánói makarónit tejföllel enni,semmi baja nincs.Édesanyám van,hogy narancslevet iszik reggel,aztán rá két percre kávét,semmi baja nincs tőle. Ezzel szemben hallottam olyanról,akinél ez a kombináció hasmenést okoz.

Ami még számomra fura,hogy azt mondják sokan,hogy túl jóízűen ettek,azért lettek rosszul. De ha egy étel jólesik,nyilván jóízűen,örömmel eszem... ugyanez van,ha valaki túl "gyorsan" eszik. Mi számít gyorsnak? Mert ha valakinek 15 perc ebédszünete van,gondolom nem fog hatvanötször megrágni egy falatot...

Magamon is "kísérleteztem" már,de én elég parás vagyok ebből a szempontból,pláne hogy a gyümölcsre folyadék dolog nekem már bevált.Ti is hallottatok ezekről? Ezek mendemondák,vagy valóban így működnek ezek a dolgok?


2011. ápr. 24. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Onismeret! Ezek nem mende mondak, viszont ahany szervezet, annyi fajta. Nem minden szervezet reagal egyforman az elfogyasztott elelmiszerre, vagy italra.
2011. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!