Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet megoldani egy 6...

Hogyan lehet megoldani egy 6 éves cukorbeteg étkezését óvodában?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony kemény dió. Nekem egy ismerősöm is cukorbeteg, de ő iskolás. Minden nap az anyja bevitte a konyhára az ebédet, és még a többiek mást, ő azt kapta. De persze meg kell beszélni az óvoda vezetőségével is, és ha fontosnak tartod, az óvónő segítségét is felhasználhatod. Ezzel az az egy gond, hogy a kicsik még nem igazán értik, hogy miért eszik másik ennivalót. Az óvónő talán elmagyarázhatja egy csoportfoglalkozáson, hogy vannak olyan emberek is akik nem ehetnek meg mindenfélét. Nem igazán gondolom, hogy az ovisok ezt megértik, de egy próbát megér.
2009. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyermekedet meg lehet gyógyítani a cukorbetegségből. Erre két módszert is tudok:

(és nem tukmálok rád semmilyen terméket)

1. a nyers vegán étrend meggyógyítja hasnyálmirigyet újra egészségesen fog működni.

[link]

(ha ez a megoldás érdelel érdeklődj a blog írójánál Gittánál, ő már tizen valahány éve ezt a diétát csinálja pl. kigyógyított a gyógyíthatatlannak hitt meddőségből)


ÉS/VAGY

2. A REIKI módszerével (ez egy energia gyógyító módszer) is gyógyítható a cukorbetegség.

FODOR GYÖRGY (személyesen is ismerem) már kezelt sikerrel ilyen betegséget jó szívvel ajánlom, elérhetősége itt van:


[link]

2009. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kedves második válaszoló! Az én kisfiam 2,5 évesen lett cukorbeteg 3* kap inzulint. Mivel elhaltak a Béta sejtek, azt hogyan lehet újra éleszteni? Egy éve lesz lassan, hogy beteg, de eddig egy orvos sem mondta hogy meggyógyulhat. Ő így fogja leélni az életét. Sokan probáltak sok félét, de sajnos nem sikerült. Ha tényleg gyógyítani lehetne, akkor nem lenne egyre több cukorbeteg. Vannak sajnos olyan emberek akik a kétségbe essett szülőkből egy csomó pénzt kihúzva hitegetnek, hol ott ők is tudják, hogy ez a betegség nem gyógyítható. Én is bármit megadnék ha meggyógyulna a gyerekem. Szerintem a meddőség egészen más betegség mint a diabétesz.
2009. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi városunkban szólni kell az óvodavezetőnek, aki az óvodai konyhával ezt elrendezi. Így az a kisgyerek, aki valamilyen diétán van, külön -névre szólóan- kapja az oviban az ételt. Próbáljatok meg először ti is a vezetővel beszélni, ha másként működik felétek, akkor is tud tanácsot, vmilyen ötletet adni.
2009. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló!


Pedig a reikivel már tényleg nem egyszer gyógyítottak cukor betegséget. Tudom ez orvosilag most még nehezen felfogható, pedig többször megtörtént.


Természetesen gyakorlott reiki kezelő kell, ezért ajánlottam a fent említett Fodor Györgyöt.

2009. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én lisztérzékeny vagyok, de az óvodai étkeztetés problémája engem is érintett. Anno amikor én voltam ovis,minden nap vittük magunkkal az ételhordót, amiben anyukám főztje volt, és én azt kaptam. Kétéves korom óta vagyok lisztérzékeny, nem emlékszem, hogy valaha is a többiek ételére ácsingóztam volna, a szüleim azt mesélték, hogy szimplán megértettem, hogy nekem csak anyukámét szabad megennem, mert a másiktól beteg leszek.

Nem tudom azóta hogyan alakult a helyzet, vannak-e olyan intézmények amelyek bevállalják a külön ennivaló előteremtését. De én azt mondom, az otthoni a biztos!

2009. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb óvodában diétás étkezést is tudnak biztosítani.

Sajnos nekünk is elég nagy probléma ez,mert nemsokára 3 éves,de itt a környéken egyik óvoda se vállalja,így napi 50 perc utazás lesz majd. Úgy néznek az emberre,mintha leprás lenne!:(

2009. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk úgy sikerült megoldani,hogy az étrendet megkaptak előre,és ez alapján kiszámolták mit ehet,és mit nem ,ahelyett vittek neki mást.Az iskolában is igy megoldották,mert diéta vidéki óvodában,iskolában???!!!
2009. szept. 29. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!