Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zab tartalmaz glutént?

A zab tartalmaz glutént?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy olyanok válaszoljanak, akik biztosan TUDJÁK, pl tanulták vagy tudnak hiteles forrást. Ezt is, azt is olvastam már, és nem tudom kinek higgyek. Azt tudom, hogy a lisztérzékenyek nem eszik, de úgy hallottam, hogy azért, mert ahol zab van, ott előfordulhat más gabona is, így nem 100% biztos, hogy pl a zabpehelybe nem kerül minimális glutén. Hogy is van ez akkor?
2011. ápr. 14. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,többek között ez is kerülendő,aki gluténmentesen kell,hogy étkezzen!

Most idézek: "Szigorúan kihagyandó

A búza, a tönkölybúza, a kamutbúza, az egyszemű búza (alakor), a kétszemű búza (tönkbúza), a maláta, a rozs, a zab és az árpa. Megjegyzendő, hogy a legújabb kutatások szerint a zab csak a gluténtartalmú ételekkel együtt fogyasztva okoz panaszt, de mivel hazánkban a zab a betakarítás, feldolgozás során érintkezik, szennyeződik más gabonákkal, ezért fogyasztása nem javasolt." Tehát kerülendő lisztérzékenység esetén!

2011. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!