Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A krumpli levét (főtt krumpli)...

A krumpli levét (főtt krumpli) fel lehet használni valamire?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát én még nem hallottam ilyenről de a krumpli teli van keményitővel ugyhoyg gondolom a főző leve is...
2009. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor meg léehetne inni?
2009. febr. 20. 14:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt egy fórumon olvastam:

"a krumpli főzőlevét levesnek csinálom meg.

Én tésztalevesnek hívom, nagyon egyszerűen el lehet készíteni.

Amíg fő a krumpli, addig egy kicsi vöröshagymát megfonnyasztok, pirospaprikát szórok rá, majd a főzőlével felöntöm. Teszek bele karikáka vágott krumplit, eperlevél tésztát, paprikát, paradicsomot, zeller- és petrezselyemzöldet, sózom (ha még szükséges), borsozom. Pár perc alatt megfő. Imádom!"

2009. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen meg lehet inni melegen , sósan gyógyhatású, de csak akkor, ha nem héjában főtt a burgonya, mert a héját tilos megenni, sok a káros anyag rajta/ benne.
2009. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
bármilyen krémlevest csinálsz, víz helyett a krumpli levével öntsd föl, krémesebb és ízesebb lesz tőle
2009. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy ha hagysz a lében valamennyi főtt krumplit, nem szeded ki az összeset, akkor egy kalap alatt csinálhatsz krumplifőzeléket is


amikor más főzeléket csinálsz (borsó, bab stb), akkor a rántást a krumpli főzőlevével is felöntheted víz helyett

2009. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag, ha a krumpli levében hagyod ázni a kezeidet,akkor a körmeid rendkívül megerősödnek tőle.Én is kipróbáltam.
2009. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és neked bevált?
2009. febr. 25. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,bevált.
2009. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!