Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egész árpa és tönkölybuzaszeme...

Egész árpa és tönkölybuzaszemeket csak vízben megfőzve, mindenféle ízesítés nélkül este lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egészséges, de hízlal-e, tehát lehet-e este enni?
2011. febr. 8. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, de minek kínozod magad? Inkább tegyél fel egy kislábasba 2dl vizet, bele 3 kanál kukoricadarát, csipet sót, és addig kavargasd, amíg besűrűsödik.5 perc. Öntsd tányérra, és csurgasd meg valamilyen lekvárral. Finom, nem hizlal,rostban gazdag.Tehetsz rá darált mákot, vagy diót, enyhén cukrozva, vagy kakaót.
2011. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az árpa, vagy a tönkölybúza jó, de sokára puhúlnak meg. Én hajdinát, vagy kölest használok, vagy a kukoricadarát. Ezek sokkal hamarabb megfőnek, és lehet őket ízesíteni, vagy köretként használni.
2011. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Nekem ez nem kínzás, nagyon szeretem. Sőt még a párom is szereti, pedig ő nincs is a gyomra miatt rászorulva, hogy ilyet egyen, mint én. A mákot nem bírom, a diót is csak alkalmakként, kis mennyiségben. Este lekvárt nem ennék, a benne lévő cukor miatt. Különben is abból már kifőtt a vitamin, nem? A hajdinát nem szeretem. A kölest megpróbálnám. Mennyi ideig kell főzni? Én az árpát és t.buzát fél órán át szoktam csak, igaz, előtte legalább egy óra hosszán át áztatom.
2011. febr. 13. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
A kölest csak 10-15 percig kell főzni. A kukoricakását is lehet enni minden ízesítés nélkűl, de tehetsz rá tejet, kefírt, vajat,sovány túrót.Én ebédre is szoktam főzni kölest,és akkor összekeverem egy doboz halkonzevvel, vagy egy tőkehalmájjal.
2011. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy diéta, aminek a lényege, hogy naponta 6-7 szer kell enni, de mindig csak 15 dekányi mennyiségben. ez vonatkozik a 3-szori gyümölcsre, és a 4-szeri növényieredetű táplálékra. A húsféléket esetleg egyszer ajánlatos fogyasztani.A leves, ásványvíz, esetleg cukormentes gyógytea legyen napi 2 liter.
2011. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!