Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy aki inzulin...

Miért van az, hogy aki inzulinos cukorbeteg, mégis eszik időnként cukrot ( finomított cukorra gondolok, term, nem a gyümölcscukorra ), és az inzulinnal manipulálják a szervezetüket?

Figyelt kérdés

Erre a kérdésre tegnap figyeltem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1524..


2011. febr. 5. 08:23
 1/4 A kérdező kommentje:

A kérdésemet nem kötekedésnek szánom, mielőtt vki félreértené, normális válaszokat várok, amit előre is köszönök.

Egy - egyenlőre - nem inzulinfüggő cukorbeteg.

2011. febr. 5. 08:24
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Sztem nem az inzulinnal manipulál, hanem az így bevitt szénhidrátot más kaja bevitelének csökkentésével ellensúlyozza. Édesanyám 35 évig élt napi inzulin-bevitel mellett. Néha-néha ő is megevett 1-2 falat süteményt, mert annyira kívánta. Ezt a kis kilengést a következő 2-3 étkezésnél bevitt szénhátrát visszavételével korrigálta.
2011. febr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Mert a szevezetnek szüksége van cukorra.


Egyrészt, teljesen cukor nélkül nem lehet élni. A finomított cukor éppen ugyanúgy gyümölcscukorrá bomlik le, majd használódik fel, csak nagyobb dózis, és lassabban emésztődik meg.


Tehát almával is be tudsz vinni annyi cukrot, mint egy teáskanállal. Illetve, ki sem tudod szűrni a cukrot, mivel jóformán minden élő szervezet számára ez a legalapvetőbb energia tárolási, és energia nyerési mód. És ezért a gabonákon át még a húsban is van (nagyon minimális) cukor.


Az inzulin injekció pedig voltaképpen pótolja azt, amit a szervezet nem, vagy csak csökkentett mennyiségben állít elő. Viszont inzulin nélkül meglehetősen gyorsan éhenhalnának a sejtek, ugyanis a test sejtjei csak inzulin jelenlétében tudják a vérből felvenni a glükózt.


Így ha a beteg nem adna magának inzulint, az egekbe szökne a vércukor szintje (az inzulin felel ezért is)


[link]

2011. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt válaszokat, ilyesmivel én is próbálkoztam, csak én úgy, hogy egy előző étkezés elmaradt ch-mennyiségét hozzácsaptam a következő étkezés Ch-mennyiségéhez, de éreztem is a hatását, így nem csinálok ilyet többet, a diabetológusom is azt mondta, hogy nem javasolja, mert "átvágom a szervezetemet".Ráadásul kismama vagyok, így a baba is megérezhet ebből a fajta ingadozásból kellemetlen hatást.
2011. febr. 5. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!