Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegként rendszeres...

Cukorbetegként rendszeres puffadás, hasmenés, mitől lehet, miként lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Természetesen próbálom kerülni a klasszikus puffasztó ételeket, nem fogyasztok tejet, ritkán fogyasztok laktózmentes tejterméket, inkább növényi készítményekkel helyettesítem. Mégis gyakran puffadok (főként éjjel) és van hasmenésem (az is gyakran éjjel, hajnalban). Vacsorát is visszaszorítottam minimális adagra, de ettől nem változott.

Kaptam a diabetológustól Itopride Supremex 50 mg tablettát, de az sem segített. Degasinra lassan immunis leszek, olyan gyakran szedem, ahogy a Normaflore-t is.

TRULICITY 1,5 mg oldatos injekciót és Adimet XR 1000-et szedek. De ha utóbbit nem veszem be, akkor sem változik semmi. Tehát, nem az okozza.



ma 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig gyanús, hogy a metformin okozza, csak 1 nap szünettel ez még nem derül ki. Hagyd ki több napra.
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtettem, egy hétre, nem változott. Alapvetően újra és újra visszatér a hasmenés, puffadás. Pár napig jól vagyok, majd néhány napig szenvedek ettől a problémától, akkor koplalok, hasmenés diétázom. Lassan már semmit nem merek enni.
ma 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Listázd az ételeket, italokat. Jegyezd fel, mikor van hasfájásod. Azt is írd, mikor fogyasztottál cukorpótlót vagy tartalmazó kaját, italt. Azok nagyon erős hasmenésokozók! Érdemes kerülni őket!

Így kitudod szűrni a számodra ártalmas dolgokat.

Keress fel dietetikust! Vidd a listát, majd segít megoldást találni a helyes táplálkozásra.

ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenységet már nézték?
ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb cukormentes édesítőszer puffaszt. Azokat kellene teljesen elhagynod.
ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!