Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gulyásleves okozhat hasmenést?

Gulyásleves okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés

tegnap 17:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Tejföllel ettem..
tegnap 17:02
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Valakinél ez okoz hasmenést, valakinél az.
tegnap 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat hasmenést, és sokminden más is.
tegnap 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Lehet, hogy valamelyik alapanyagára érzékeny vagy. Vagy túl sokat ettél. Vagy olyat ettél előtte, ami "nincs jóban" a gulyáslevessel, és a odabent "összevesztek" (a kettő étel két vagy több összetevői olyan biokémiai reakcióba léptek egymással a beleidben, ami miatt a beleid úgy döntöttek, hogy "na, akkor ezt most szépen kilökjük"). Meg még sok más oka lehet. De az is lehet, hogy nem a gulyásleves az oka, hanem éppen feszkósabb időszakot élsz meg (vizsgák, munkahelyi/családi problémák, stb.), és a gulyás túl nehéz étel volt most ahhoz, hogy a szervezeted "ezzel akarjon foglalkozni", és ezért lökte ki.
tegnap 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Annyit még hozzátennék, hogy ha azt gondolod, hogy "az kizárt, hogy bármelyik alapanyagra érzékeny lennék, eddig semmire nem voltam érzékeny, ami a gulyáslevesben van", nem árt, ha tudod, hogy ételérzékenységek/intoleranciák bármikor kialakulnak. Ha felemrül ennek a gyanúja, ezt érdemes kikísérletezni, aztán orvossal/szakemberrel konzultálni erről, vizsgálatok stb. Hasonlóan működnek a gyógyszerrezisztanciák is. Pl. migrénes vagy, jön egy front, kutyulsz egy 50 mg-os Flectort, és bumm! Hirtelen semmi nem történik. "Pedig 2 hete még lenyomta a migrénemet!" Hát, most már nem segít. Ilyen sajnos van. Akárcsak az ételérzékenységek/intoleranciák esetén. És ezt nem azért mondom, hogy most egyből katasztrófafilmet kell forgatni hogy "úristen, biztos mindenféle ételintoleranciám van!", csak nem árt, ha az ember tud erről.

tegnap 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 AtteeK ***** válasza:
Ha nincs ételallergiád vagy hasonló, akkor nem tartom valószínűnek, hogy a gulyástól lenne hasmenésed, hacsak nem volt romlott a leves vagy a tejföl.
tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak egyszeri hasmenés volt, előtte sok vízet is ittam lehet az is rájátszott, nem volt romlott a leves se a tejföl, esetleg még az ételízesítőre gondoltam amit lehet nem bírok.
tegnap 23:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!