Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tapasztalt bárki olyat hogy...

Tapasztalt bárki olyat hogy pár napos kalóriadeficittől szédülések, egyensulyvesztések?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy oldottad meg?

Már lement kb 25kg. Még 10 van. Dd amint ddifictbe kerulok es tartom, csomoszor megszedulok, leesik a vernyomasom es van hogy par mp de amikor deficitben vagyok akkor 10-20 percig is eltart.

Most 77 kg vsgyok es 158 centi, heti 3 edzéssel 1500 kcal korul eszem. Tehát semmi éheztetés


Dietetikust kérdeztem, passzolta. Endokrinologusnal kiderult vernyomasproblema hogy tul alacsony. Arra szedek gyógyszert es igy kb tunetmentes. De amint jon a deficit es nem csak sulyt tartok, rogtkn szedulesek


tegnap 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 77 kilóhoz az 1500 Kcal heti 3 edzéssel bizony éheztetés...Nehéz elhinnem hogy a dietetikus szerint ez így oké.
tegnap 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt van egy jó kis kalkulátor, ez alapján 1800 Kcal körül kellene enned a fogyáshoz. Bár életkort meg sportot csak tippeltem, te tudod pontosan kitölteni: [link]
tegnap 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Túl keveset eszel. Felnőtt embernek legalább 2000 nem ártana.
tegnap 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

26 vagyok, 1x járok terembe, 2x úszni


Ha feltesszuk hogy 100 kcallal tobbet kene ennem fogyáshoz akkor se logikus hogy ilysn szinten rosszul legyek.

Igy is csak kb kéthetente fogyok fél kg-t

tegnap 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább 300-al kéne többet enned, az már okozhat ilyet. Az 1500 mindenképpen nagyon kevés. Persze az is lehet hogy tök más a gond. Még az tud ilyen szédüléses dolgokat okozni. Meg az egy dolog hogy hány kalóriát eszel, de azt is figyelni kell hogy miből eszed meg ezt a mennyiséget.

Amúgy a cukrod rendben van? Még erre tudok gondolni, az okozhat ilyet.

tegnap 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az 1500 kcal egy 158 cm-es embernek csak akkor nem koplalás, ha egész nap ül egy helyben.

Egy 77 kg-os embernek az 1500 kcal egyérltelmüen koplalás.

tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kéthetente fogyok fél kilót. Az kb 4000es deficit. Tehát napi 285 kcal. Ha 300 kcallal tobbet ennek akkor hiznek.


Cukrom rendben. Volt monitorozva 24 orasban is. Ételekben meg okostányér szerint eszem

tegnap 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:

A paramétereiddel súlytartáshoz kellene 2700 kcal, fogyáshoz ennél (súlytartási értéknél) kb 500 kcallal kevesebb jó fogyáshoz, ez alatt a

szervezeted koplal.

Nálad a - 500 kcal helyett -1200 van, az lenne csoda, ha nem lennél folyamatosan rosszul!

tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ekkora deficit mellett ilyen keveset fogysz, akkor három lehetőség van. Vagy már belassult az anyagcseréd a koplalàs miatt, vagy van vmi betegséged (pl pajzsmirigy), vagy rossulzul számolsz.
tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!