Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 éves fiúként 100 kg vagyok....

16 éves fiúként 100 kg vagyok. Fogyás hogyan?

Figyelt kérdés

Nem mindig voltam kövér, csak sokszor a rossz kedvem miatt ettem, hogy legalább ennyi örömöm legyen. Most így jól megjártam… 30 kg-ot szeretnék fogyni. 180 cm magas vagyok. Egyébként szeretek biciklizni sokat, csak mostanában nem nagyon voltam. Sajnos az iskolából (gimnázium) hiányoztam most 3 hetet, és pótolnom kell, és jön a még több stressz…

Köszönöm szépen előre is a válaszokat. Gúnyolódást nem kérek. Heti 1 kg-t szeretnék fogyni.



tegnap 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Itt a lényeg a kalóriadeficiten van, tehát csökkentsd a kalóriabevitelt és növeld a kalóriaégetést. Erre a neten vannak kalkulátorok is, használd azokat bátran! Fontos még, hogy alacsony glikémiás indexű ételeket fogyassz, elsősorban zöldségeket, és teljes kiőrlésű pékárukat. Illetve -de gondolom ezzel tisztában vagy- hagyj el minden cukrot, az ételek/ italok cukrozásáol kezdve a cukrozott termékekig mindent, helyette használj édesítőszert.


Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj, illetve ha gondolod, én nagyon szívesen dumálok veled, ha rossz a kedved:)

tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológus, dietetikus, személyi edző kompót ajánlom, ha utóbbi nem is az első kettőt mindenképp. Stresszevő vagy elsősorban, ez egy pszichés betegség. Addig, amíg ezt magadban nem teszed helyre, és csinálsz mást az evés helyett, addig ég nem fog hosszútávon változni. Tehát az első a pszichológus. A második egy dietetikus, aki elmagyarázza, hogyan kellene táplálkoznod, hogy fogyj. Nagy súllyal rengeteg betegségnek vagy kivéve, de mindent sem szabad elhagyni, mert a szervezeted ez már eleve megterhelés. A harmadik pedig a mozgás, RENDSZERES! Mind1 mi, de ha nem is személyi edzővel, de fokozatosan napi szinten egyre többet. A bicikli jó opció, ha nem szeretsz kint lenni, akkor a szobabicikli vétele egy jó kezdet lenne, vagy a séta, úszás. És amikor már többet bírsz, mehet a futás. Vannak már lépésszámlálók, tűzd ki célnak a napi 12 ezer lépést. Ez is már sokat jelentene + 30 p szobabicikli.

Nem szégyen a szakemberektől segítséget kérni! Lépj minél előbb! A fogyás üteme sok mindentől függ, ezért lenne jó, ha szakemberek segítenének, mert ez lassulni/gyorsulni is fog..változó ütemű, ezért nem szabadna feladnod akkor sem, ha neked több idő kell.

tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
A te korodban még nem kell számolgatni. Határozd el hogy mostantól csak akkor eszel ha éhes vagy. És mindenbol egyet. Egy tanyer kajat. Ha suti van abbol is egyet stb. Reggelizz. Edd meg a menzat. Utana legkozelebb ne akkor egyel ha hazaertel vagy ha máosk. Akkor egyel ha jelez a gyomor hogy éhes
tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mozogj! Nagyon jó korban, nemben vagy. Sok izomzat, fejlődő, jó anyagcseréjű szervezet.

Ne vigyél be üres kalóriát( cukros ital) de a zéróktól is tartózkodj, mert az édesítőszerek nem jobbak a cukornál.

Reggelizz minél előbb a nap folyamán, hogy beinduljon az anyagcseréd, és kevésbé akarjon tartalékolni a szervezeted.

Legyen minden étkezésben valami rost, hogy telítsen. A zöldségek a legjobbak. Nyersen, salátának, vagy savanyúságnak.

Jobb ha heti fél kilóra célzol, és öt hónap alatt minusz tíz százalék, ha megvan, az tökéletes.

Ha nagyon sietsz, akkor beleunhatsz, vagy megutálod az egészet, netán elkezdesz jojózni.

A harminc kilós fogyás amúgy is túlzás, ne akarj 70 kilót a te magasságodhoz, az nem normális.

Ha lementél kilencvenre, onnan csak ruháidat, meg a nadrágszíjat figyeld, ne a kilókat. Ha mozogsz, izmosodsz. Izomból nem kell fogyni.

ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!