Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudom,hogy szabaduljak...

Nem tudom,hogy szabaduljak meg az utolsó 5-10kg-tól. Nagyobb étvágyam van,mint egy férfinek és mindig visszaesés?

Figyelt kérdés

Kb 100kg voltam még pár éve,amikor kapcsoltam,hogy valamit kezdenem kellene magammal. Sajnos szerintem evés zavarom van.. egyszerűen ha szomorú vagyok,azért eszek valami jót,ha valamiben sikert értem el,akkor meg azért,mert megerdemlem. Ha ki van szedve elém egy adag kaja,akkor is megeszem ha ízlik,ha már rég tele vagyok. Tudom,hogy ez nem jó és ezek után mindig rosszul érzem magam. :( valószínűleg ez abból jön,hogy kicsinek elég rossz sorom volt,sokszor nem volt mit enni,csak vacsorára 1 kaja,hogy ne éhesen feküdjünk le. Majd lett egy párom 18 évesen aki nagyon jól bánt velem,sokszor mentünk kajálni és akkor is ettem vele,amikor nem is voltam éhes,mert mondjuk előtte ebédeltem. Így szépen lassan meghiztam mellette. Ami nem az ő hibája egy percig sem,csak ez a háttér sztori.

Szóval néhány éve észbe kaptam,elkezdtem figyelni a kajara és mellette csoportos edzésekre jártam. Le is ment lassan,olyan 80-85kgra,majd 2 éve úgy döntöttem,hogy inkább kondiba fogok járni,hogy arra edzhessek,amire én szeretnék. Szépen is haladok halistennek,a lábaim már elég jók,illetve jó kis hátat és vállat építettem,viszonylag könnyen izmosodom,persze már a kezdeti gyors fejlődés belassult,ahogy az szokott.

Az a problémám,hogy jelenleg 70-75kg körül mozgok,ami már tök jó,de abban a fázisban vagyok,hogy ruhában már jól érzem magam,viszont pl fürdőruhában borzasztó az ablakom és a lábaimon kívül meg nem mondana senki,hogy én heti 4x gyilkolom magam a teremben és szenvedek a kajaval,hogy valahogy kinezzek.. szinte minden felesleges az alhasamon és a csípő tajekon van,meg egy kevés a karomom,amit emiatt hatalmasnak látok,hiába feszes és izmos is. Nem is merek már felsőtestre edzeni,csak saját testsulyos gyakorlatokat végzek és lábra sulyzosat pár hónapja..

Edzeni és mozogni imádok,azzal nincs baj,de a kaja... Nagyobb étvágyam van,mint a 190 centis 100kg körüli páromnak. És egyszerűen próbálom megszerezni az egészséges kajakat,de nem megy. Ezért van az,hogy télen,amikor nincs 100 fok meg egyéb programok,akkor tök szívesen fozicskezek a konyhában és jobban megy a diéta,mint nyáron,ilyenkor mindig visszajön néhány kg. Most tavasszal is 71 volt a legkevesebb,amit mértem,most már megint 75 vagyok.. próbálom beépíteni a zöldségeket,stb,de egyszerűen nem szeretem! A tojás,szendvics,csirke stb mellé is csak azért vágok néha paprikát,ubit vagy valamit,mert egészséges. De nekem abszolút nem hiányzik! Gyümölcsöt is reggel a zabomba szoktam tenni,azon kívül eszembe nem jutna gyümölcsöt enni..amúgy is ezek tök drága dolgok,hús árban vannak már kb.. a csirkemelltol is már hányingerem van kb. Tudom,hogy a deficit a lényeg és nem az,hogy salátákat egyek,de tök jó lenne valami megoldást találni erre. Nem azt mondom,hogy a szemét kajara vágyom,mint egy Meki és társai,de egy jó igazi padthai,kézműves hamburger,pizza ,stb a gyengeim. És hiába állom meg néhány hónapra,hogy kiporciozva egyem,amit készítek,ha utána csak 1-2 hónapra lazabbra veszem a gyeplőt, +5kg máris landol rajtam. Mindemellett állandóan felpuffadok,akármit is ebédelek. Néha a szemét kajatol semmi bajom,a magamnak elkészített egészséges menutol meg kivagyok. És ez a kaja mizéria már teljesen kikészít,és az is,hogy amikor becsületesen odafigyelek akkor alig - alig megy le már valami,de néhány szar héttől meg visszadagadok. És mindenki mondja,hogy büszkének kéne lennem,hogy milyen formát elértem honnan,de egyszerűen nem tudok az lenni,amikor fürdőruhában az köszön vissza,mintha minimum 2 gyereket szültem volna... :(

Valakinek van valami tippje esetleg?

Egyébként 172/75 vagyok..


aug. 27. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficit.
aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kalóriadeficit.
aug. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szénhidrát (liszt, cukor, keményítő) elhagyása és aerob mozgás!

Nekem 20 kiló ment le 2,5 hónap alatt.

De ez meló!

aug. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aug. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!