Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Általában egy egeszseges...

Általában egy egeszseges szeklet 350dkg, nekem 255korul van. Hogy tudom elerni hogy megfelelo legyen a mennyiseg?

Figyelt kérdés
aug. 14. 09:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

2.

Aki szarik mindenre.

aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam merni, hogy előteraszos a wcnk teraszra ra teritek zacskot vagy folpakkot ami van eppen es arra nyomom ra, kiveszem es tudom is merni. Csak a tanulmany szerintem ennyinek kene lennie a szekletnek, egeszsegesnek
aug. 16. 04:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

12.

Ja, és akinek nem 35 dkg, az mindenki menjen orvoshoz, hogy doki úr, egészségtelen mennyiségeket szarok. Be is utalnák egyből. A pszichiátriára.

aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az megvan hogy a pontos mértékegység az emberi ürülékre a curic?
aug. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
350 g. Az a 100 grammnyi különbség lehet hogy épp kevesebb vizet vagy rostot tartalmaz. Táplálkozás és egyéni adottságok kérdése is, de ezen aggódni totál felesleges, ha amúgy jó az emésztésed.
aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Valóban irreális a 350 dkg. :)

A széklet nagy része baktérium, ami aaz emésztésben részt vesz.

Egyél sok ételt:sok rostot, élő joghurtot-kefir. Igyál sok vizet.

Végszükségben pro- és prebiotikumot a gyógyszertárból.

aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom elerni hogy megfelelo legyen a mennyiseg?"

Egyrészt gramm, és nem dekagramm. Másrészt nem mindegy, mit eszel. Ha a napi kalória-szükségletedet szőlőcukor formájában viszed be, akkor nem lesz egy grammnyi székleted sem, mert maradék nélkül felszívódik és felhasználod. Nem lesz belőle salakanyag. Persze így nem jutsz sem vitaminhoz sem ásványi anyaghoz, sem semmi máshoz, ez csak kalória, ha szőlőcukrot eszel. Nyilván változatosan étkezel. Minél több rostos ételt eszel, annál nagyobb a széklet térfogata és tömege. Ha csak csirkemellet eszel csőtésztával, akkor kevés és ragadós székleted lesz. Ha eszel sok zöldséget és gyümölcsöt is, akkor lesz egészséges székleted is. És persze ha nagydarab fizikai munkát végző férfi vagy, akkor többet eszel és több a székleted, mintha kicsi, törékeny, vékony, madárétkű, ülőmunkát végző nő vagy...

aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!