Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékony nő vagyok, nem diétázom...

Vékony nő vagyok, nem diétázom, mégis rendszeresen leesik a vércukrom, hová menjek kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

45 kiló vagyok tizenéve 32 évesen, édesapám is nagyon sovány, genetika. Nem diétázom, de figyelek arra, hogy ne egyek szar kaját, cukrot szinte sose kívánom, nem is esik jól a süti, max gyümölcs, pohárkrém, mégis pár hetente rámjön egy éhségroham és akkor sürgősen junk kaját, pl hamburgert krumplival be kell toljak, mert reszketek és izzadok... Legutóbb tegnap volt ilyen, és nem értem, mert jól kajáltam egész nap:

- reggelire 2 tojás, szalonna, sonka, egy szelet magos kenyér, sajt, zöldségek

- uzsonnára natúr joghurt egy barackkal és egy kanál mézzel

- ebédre tejfölös csirkeleves, jó darab kolbász zöldségekkel

- este tölcséres fagyi (gyümölcsös, savanykás) és egy séta

... és ezután jött rám a roham, bevágtam egy zsíros tocsogós burgert krumplival, azt sem tudom hova fért el belém akkora adag... aztán persze fél éjjel forgolódtam, mert megfeküdte a hasam.

Voltam nemrég hormonképet nézni, van egy enyhe pajzsmirigy alulműködésem, pár hormonom el volt néha szállva, orvos szerint krónikus stressz okozza. Egyáltalán milyen orvoshoz menjek egy részletes kivizsgálásra? Mert ez már egyre jobban idegesít.



júl. 22. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez a napi étrended nem épp egy középkori lakoma! A joghurt, gyümölcs, fagyi gyakorlatilag kihagyható a számításból, olyan minimális kalória, a 2 főétkezésed meg normális, de nem sok. Nem csodálom, ha éhes maradtál, a vacsorád, ha 2 gombóc, 160 kcalória, amit rögtön le is sétáltál.

Nem kell fél éjjel forgolódni, be kell venni egy Rennie-t.

Az éhhomi vércukrod ezek szerint rendben van? Mennyi? De egy terheléses cukorral, inzulinszinttel meg lehetne próbálkozni, mert nemcsak az éhhomi számít.

júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Mivel gyakorlatilag éhezel nem kell csodálkozni.


Ennyi egy négyéves gyereknek nem lenne elég, nem egy felnőtt nőnek és nem kell a "genetikailag vagyok sovány" bullshittel jönni.


Azért vagy sovány, mert 1000 kalóriát sem eszel meg egy nap, ez tény. Lehet lepontozni, lehet belém állni.


Én is 45 kilós lennék és haldokolnék az éségtől ennyi kajával. A fagyi pl nem vacsora, főleg, mivel le is sétálod.

júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért nem kell lebullshitezni, egy normális kérdést írtam, olyan gyors az anyagcserém, hogy ha kétszer ennyit eszem mennyiségre, kétszer annyit vagyok a wc-n, de semmi nem marad meg bennem. Párom, aki 78 kilós férfi is pont fix ugyanezeket ette meg és neki sosincs semmi baja az éhséggel. Általában a kollégák röhögnek, hogy én zabálok mellettük és mégis száradok ki a világból, egyfolytában azzal csesztet mindenki, hogy né mennyit küzd a másik, egyfolytában csak enni látjuk s mégse látszik. Egész nyomorék életemben ez volt úgyhogy joggal mondhatom a genetikát, kössz.


Vércukorszintem nem volt mérve sosem, egyszer poénból apu megnézte nekem reggel éhgyomorra, az jó volt.


Mégis mit kéne ennem, hogy ne zsírban, olajban tocsogó disznó meg krumpliból álljon az étrend? Azért a két főétkezésem, amit tegnap ettem, elég kalóriadúsnak tűnik nekem. Rákerestem napi kajakombókra hízókúra címen, és ennél lightosabb kaják vannak benne.

júl. 22. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Hormonszintet nézettek, és amellé nem csináltak egy basic vérképet cukorral??? Ez több mint döbbenetes! Alap, hogy megnézik a vércukorszintet!

Pajzsmirigy alulműködés? Na az úgy nem stimmel, maximum túl-, ha gyors az anyagcseréd! Akkor mindenesetre egyél többet, mi akadályoz meg benne?

Ne mondd már, hogy hízókúrában ennél lájtosabb kaják vannak, de mennyiség nélkül az egész értelmezhetetlen. Szalonna, sonka, sajt: jó, de mennyi? Csirkeleves: jó, de mi volt benne? "Jó darab" kolbász: az nem egy mértékegység!

júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, értem, nekem 45 kilósan többet kéne ennem, mint a pasimnak 79 kilósan... de honnan tör rám az éhség roham? Miért nem fokozatosan leszek éhes, amikor jóllaktam ebédkor? Nem a fagyi volt a vacsorám, az csak délutáni nasi volt, a terv az volt, hogy vacsorára otthon parmezános risotto lesz, de nem jutottam el odáig, hogy elkészítsem, be kellett a rendelt burgert vágnom mert nem jutottam el a konyháig a reszketésben, nekem ez nem tűnik normálisnak. Semmi előjel nélkül kitör rajtam...
júl. 22. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Kb 5 óra éhezés után mért ne lehetnél éhes? Mással voltál elfoglalva, nyilván nem hirtelen ment le a vércukrod, hanem akkor tűnt fel.

Nem hiszem, hogy a férjed annyit eszik, mint te, de ne az övéhez mérd a te mennyiségedet. Ha éhes vagy, eszel. Ez mért probléma? Ez legyen probléma a fogyókúrázóknak.

júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fagyi gyors CH, utána mozogtál is, nulla zsírraktárad van. Miért ne esne le a cukrod?:D nekem nem tűnik meglepőnek.
júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem vagyok éhes, hanem hirtelen felpofoz az éhség. De lehet az van, amit 6-os mond, hogy mással voltam elfoglalva. De ennyire?
júl. 22. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem detto ez van! Konkrétan veszélyes állapotba kerülök,remegek,lever a víz,szédülök,a reakcióidőm borzasztó lesz. Eszek és elmúlik.


Nekem a vényomásom is extrém alacsony (82-85/50-55).


Voltam milliószor dokinál,jó a cukrom,IR sincs.

Én nem vagyok annyira sovány már,168/57vagyok,de ugyanez volt 53kilóval és 65-el is.


Egészségesen eszek,sportolok,cukrosat keveset eszek stb….


Megoldás: lassabb szénhidrátok,több fehérje és jó zsírok+mindig legyen nálad szőlőcukor/más nasi.


Férjem pl egész napokat bír kaja nélkül és semmi baja,ő is vékony. Ez ilyen egyéni dolog.

júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni, míg rosszul leszel az éhségtől, hanem előbb kell enni. Nem citromfagyit sétával.
júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!