Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 2 energiaital fogyasztása...

Napi 2 energiaital fogyasztása már káros az egészségre?

Figyelt kérdés

júl. 2. 16:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szó szerint napi szinten káros és függőséget okoz. Én hetente háromszor iszok és így még rendben van.


A fogakkal kapcsolatban viszont hülyeség. Nem járok fogorvoshoz és minden rendben van a fogaimmal, fehérek, nem szuvasodnak, a fogköveim maguktól leesnek, közben csak cukros italokat iszok egész napon. Persze ehhez v.sz.l. jó genetika kell, immunbetegségem és Covid is nyom nélkül tűnt el bennem. Sőt: tavalyi nyáron még le is fogytam ezek mellett! Ennyit az általánosításokról.

júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nincs taurin a magyarországi energiaitalokban. Ezzel együtt a napi 2 az tényleg túl sok. Próbáld először napi 1-re csökkenteni az adagot, aztán igyál csak minden másnap. Ezt egy pár hét alatt megcsinálod, és így remélhetőleg elkerülöd a függőséget.
júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És ha kávéra állnék át az kevésbé lenne káros? Elsősorban a koffein miatt kell
júl. 4. 14:21
 14/15 anonim ***** válasza:
45%
A kávé valamivel kevésbé káros igen. Feltéve hogy nem egy Starbucksos óriás lattéról beszélünk mindenféle díszítéssel, hanem normál kávé minimális cukorral. A függőség része viszont még így is fennáll a dolognak. A toleranciád is kialakul ilyen sűrű fogyasztás esetén, mi a garancia arra hogy egy idő után nem kell majd napi 3, vagy nem iszol dupla kávékat mert az egyet már meg sem érzed? Akár kávé, akár energiaital, szerintem érdemes fokozatosan csökkenteni az adagot, és így amikor tényleg kell akkor fog hatni. Ha napi szinten kell a koffein akkor inkább életmód változtatás, több alvás, mozgás lehetne a megoldás.
júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na pedig a kávét is duplán szoktam inni. Egy bögrébe két adagot és napi 2 bögrével megiszok, ami 4 adag. De néha megiszpk egy ötödiket is, mert kívánom.

Vagy 1 energiaital és 2 kávé vagy 4 kávé vagy 2 energiaitalt szoktam általában.

júl. 4. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!