Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy pont a...

Lehetséges, hogy pont a tejmentes diéta miatt puffadok?

Figyelt kérdés
Sajnos csak az ellenkezőjére találtan infokat. Elkezdtem egy szigorú tejmentes diétát, most már 3 hónapja. NEM emésztési gondok miatt, kiütéseim vannak és egy intolerancia tesztnél kijött a tejFEHÉRJE. Mióta csinálom, a nap 2. fele folyamatos bélgáz produkálással telik, aminek szaga is van. Abban az esetben is, ha tudatosan odafigyelek, hogy a tipikus puffasztó ételek (zab, hüvelyesek) ne legyenek az étrendemben. Előtte sokféle tejterméket fogyasztottam, natúr joghurtot, kefírt szinte mindennap, arra is gondoltam, hogy pont ezek az ételek szabtak gátat annak, hogy a gáztermelő bacik elszaporodjanak, mégsem találok erről semmit. Valakinek van valami ötlete?
jún. 28. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy már alapból fel volt borulva a flórád, és azért is jött ki az intolerancia teszten valami. Mivel felborult mikrobiomnál a felszívódás is megzavarodhat, és sok ételt intolerálhat a szervezet. Ez nem azt jelenti, hogy alapból is intoleráns arra az ember, csak az épp felborult emésztés miatt nem tudja tolerálni. Ezért is lehetnek tévutak az intolerancia tesztek. Lehet azért puffadsz, mert mást sem toleràlsz jelenleg, vagy az alapból felborult bacik miatt.
jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit eszel tejterméket helyett? És mennyit?
jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Abban lesz a titok amit a kettes ir. Hirtelen masfajta es mas aranyu etelt eszel es ahhoz kell hozzaszoknod
jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ugyanazt, mint előre, csak tejtermék nélkül. Gyümölcsöt eszek többet, de minőségben nincs változás. Pl korábban reggelire joghurtot ettem zabbal és gyümölccsel, pl eper, málna, áfonya. Most ugyanezt, csak joghurt helyett mandulából vagy zabból készült műjoghurtot fogyasztok. Olvastam, hogy a zab is puffaszthat. Akkor most pár napja nem azt eszem, hanem gyümölcs mellé korpofit kekszet, meg pisztáciát (ez volt a mai reggelim). Még meg sem ebédeltem, de már kezdődik. Mindegy gyarkolatilag mit eszem reggelire és mivel. Ezért is van olyan érzésem, hogy most olyan bacik szaporodtak el, miután élőflórás dolgokat nem fogyasztok, amelyek gázokat termelnek. Csak kérdés, hogy most ez meddig tart. Néztem növényi étrendeket, akkor persze még rosszabb volt a sok hüvelyestől, hát őszintén, nem is értem, hogy aki így étkezik, annak milyen párkapcsolata meg munkája van...
jún. 28. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Tipikusan magas FODMAP tartalmú ételeket eszel. Megváltozhatott a bélflórád, elszaporodott néhány kellemetlen baktériumfaj, a magas FODMAP ételekkel pedig ők táplálkoznak most.


Nézz utána a FODMAP diétának,ha nem javul 6hét alatt, akkor laktulóz kilégzéses teszt jó lenne (államiban kb esélytelen hogy elvégzik, de magánban hamar kapsz időpontot).

júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!