Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a vérvétel előtti napon...

Ha a vérvétel előtti napon sok cukrosat ettek az befolyásol valamit az értéken?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy éhgyomri cukor előtt 10-12 órával már nem szabad enni, de ha az előző nap többi részében sok cukros cuccot ettem akkor az nem befolyásol semmit az értéken?

jún. 27. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

De nagyon is sokat.

Én egyszer napokig diétáztam, amikor tudtam, hogy vérvételre kell mennem. A cukorszintem legalább 4 értékkel ment lejjebb. Nem akartam nagyon beégni a doki előtt.

jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A cukrok glikémiás indexe magas. Igen könnyen felszívódnak ,főleg a vékonybélben. Ezért - ha a nap későbbi részében nem ettél (gyorsan felszívódó) szutykokat akkor ez a másnapi éhomi vércukor értékedet érdemben nem befolyásolta. (Kettes típusú cukorbeteg vagyok 10 éve.)
jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogyne számítana? A vérvétel előtti napokban már minden "szélsőségességtől" tartózkodni kell, hogy a lehető legreálisabb vérképet kapjuk. Én a vérvétel előtti napon megkívántam a rántottát, úgyhogy ebédre sütöttem 6 tojást kolbásszal. Évente egyszer-kétszer szoktam ilyet enni, egyébként soha. Nem is tudom, mit gondoltam. Másnap a vérképemen olyan koleszterinérték volt, mint egy 200 kilós szumósnak. Kérdezte is az orvos, hogy nem ettem az elmúlt napokban zsírt zsírral.

Pár hét múlva megismételtük a vérvételt, és csodák csodájára a normál tartomány közepén volt az értékem. Ennyit számít az előző napi kajálás.

jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy egy fél literes kólában mennyire van sok cukor? Mert azt ittam meg csokit ettem. Ez mennyit befolyásolhat?
jún. 27. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg rajta a címkét.
jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve ha sok vizet iszok akkor gyorsabban kiürül a cukor a szervezetemből?
jún. 27. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is ilyen az életviteled, ilyeneket eszel-iszol, akkor felesleges aggódni az eredményen, legalább reális képet ad.
jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, amit 7. írt. Nem arra kíváncsiak az orvosok, hogyha "diétázol" éppen, akkor mennyi a cukrod, hanem arra, hogy a hétköznapi életmód, táplálkozás mellett mennyi. Ha vérvétel előtt napokig nem eszel sok szénhidrátot, akkor valószínűleg kevesebb lesz a cukrod, de ez nem a valós állapot. Egyébként, ha HgbA1c-t is néznek, akkor az úgyis elárulja a valóságot.
jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!