Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szoktak ennyi melót...

Miért szoktak ennyi melót belefeccölni kutatók abba, hogy megállapítsák, mennyi folyadékot kell/ optimális / ajánlatos / kéne fogyasztani egy nap?

Figyelt kérdés

Hát amennyire szomjas vagy, annyit kell inni és kész, nem? :) Nincs ezen mit számolgatni. :) Mindig, amennyit kívánsz. :) A szervezeted intelligens. :)


Meg attól is függ, hogy mekkora a vízigénye, hogy ki milyen magas. :) Sok éve asszem kijött valami eredmény, nem biztos, hogy pontosan idézték, vagy hogy pontosan emlékszem. De a rádióban beszéltek róla, hogy olvastak egy kutatási eredményt, megállapítást, hogy nyáron napi 4 liter vizet/folyadékot kell meginni [egy felnőtt embernek.(?)-ezt nemtom, benne volt-e]. Nem volt lebontva, hogy pl mekkora magasságig sacc/kábé mekkora a vízigény, hanem mindenkinek napi 4 litert kell nyáron, az lenne az optimális. És akkor mondta a(z átlagos magasságú) műsorvezető, hogy igyon meg napi négy liter vizet, akinek 6 anyja van. :)

|

Mit kell ezen méricskélni? :) Amennyire szomjas vagy. Érzi a szervezeted. Nem kell rajta méregetni. :) Vagy ez csak ilyen alibi kutatás, hogy úgy csinálnak, mintha csinálnának valamit, és felveszik érte a pénzt?? :) Mert tény, hogy annyit kell inni, amennyire szomjas vagy. :) Nincs ezen mit vizsgálódni. :)

|

Bocsi, ha valamit nemjól/ valami nemjót írtam. :)



jún. 27. 13:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

#8

Van akinek jól esik. Nekem egy 8 decis kulacsom van, munkaidőben simán bepuszilok 3-4 kulacs vizet. Aztán otthon folytatom. Mert jól esik és szomjas vagyok. :D

jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert pont ez a kutatások lényege, hogy igyekszünk megérteni, mi miért történik. HA nem így tennénk akkor a fákon ugrálnánk még.
jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy :) Pont a vízfogyasztás :) az, amit hajlamosak az emberek elfelejteni :) illetve alul becsülik :)


Nem mellesleg az általános hangulatunk, egészségi állapotunk is nagyban függ a folyadéktól. Rengeteg betegség előidézője lehet a kevés vízfogyasztás. Persze mondhatjuk, hogy nekünk elég 0,5 liter víz is, aztán majd lehet, hogy csak 10 év múlva alakul ki hosszú távon probléma.


Kicsit olyan mintha azt mondanám, hogy az autóban is minek olajat cserélni 10 ezrenként, elmegy az vele 30 ezret is. Ja, elmenni elmegy, de hogy nem köszöni meg, az biztos.

jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember, a biológia, a természet, az éghajlat változik, így amit korábban meghatároztak, hogy 2-2.5 l. kell, az már nem feltétlen érvényes.
jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat :) Ezeket az előbb gépeltem le. :)


Hiába mondják meg, hogy mennyit kéne inni, amikor az ember nem iszik,ha szomjas. Pedig érzi, hogy szomjas.

Szóval a problémát nem az jelenti, hogy nem tudja, hogy mekkora mennyiséget kellene inni, hanem, hogy nem megy el inni, ha érzi, hogy szomjas. Tehát, a mennyiséget nem kell tudni, hogy most konkrétan milyen számot, hogy hány liter, hanem el kell menni inni, ha az ember szomjas. A tudósok hiába mondhatnak be bármilyen számot, ha az ember nem megy ki inni, amikor szomjas, akkor falra hányt borsó. Tehát nem azzal van a baj, hogy nem tudják a mennyiséget, hanem nem isznak, amikor szomjasak. Ez a kettő dolog teljesen független egymástól. pl lehet, hogy munkamániás, és minél kevesebbszer akar kimenni pisilni, csakhogy nem veszi észre/ nemm halandó róla tudomást venni, hogy mennyire sanyargatja magát, amíg ki nem dől, amíg el nem ájul. Pl mítingkor egy 3órás tárgyaláshoz is szoktak odakészíteni inni, és gondolom, van szünet, de ha rosszul van is, elnézést kérhet, rosszullétre hivatkozva kimehet inni, arcot mosni; ha meg nem tárgyalás van, de nem vitt elég üveggel/palackkal innivalót, ihat a kezéből a csapból is, ha úgy érzi szükségét. Szóval azzal van a baj, ha érzi, hogy szomjas, és nem megy ki. Tehát, ő tojik a mennyiségre is olyankor, meg arra is, hogy egyáltalán szomjas.


Meg egy hajléktalan nem fogja számolgatni,h mennyit ivott már,amúgyse néz híreket (mondjuk lehet,hogy olvassa újságból,ha ott írnak róla,de ha pl nincs pénze többet inni, akkor nem tud micsinálni, de kérhet, hátha valaki megszánja), úgyhogy neki amúgyis mindegy, hogy bemondják-e, mert attól neki semmilyen formában nem lesz jobb, mégha be is mondta a tv, mert eleve nem látta, mert nincs tv-je. Akinek pl nincs pénze inni, asszem szoktak osztogatni vizet/bemegy a hajléktalanszállásra, meg amúgy olyanokat is tuti megszánnak az emberek egy palack vízzel, ha látják, hogy már szárad kifele, hogy berohannak venni neki egy palack vizet, akinek van annyi pénze. Meg amikor akkora volt a kánikula, olyankor mondták a tvben, hogy az aktivisták hol osztanak vizet, nem csak hajléktalanoknak, hanem mindenkinek, akinek kell, aki pl cikázik a városban, hogy pl otthona, posta, bank, háztartási gép-szerelő, cipőbolt, papírbolt, stb.



Vagy lehet,hogy azért csinálják, hogy ha dobálóznak ilyen összegekkel,bemondanak számokat, akkor majd hátha észhez tér az, aki amúgy alapból nem inna, hogy "Ja amúgy kéne <inni>, ha már szomjas vagyok". Szóval, hogy ez a pszihológiája, nem az, hogy mennyiséget bemondjanak! :) Hogy aki a saját szervezte (teste) ellen dolgozik, ne tegye ! :) Lehet, hogy nem is kutatják ennyiszer/ ennyien, csak időnként bedobnak egy összeget, hogy szóljanak. :)

jún. 28. 11:18
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#15

Nem :) mindenki :) érzi :) szomjasnak :) magát :) de :) akkor :) is :) kell :) hidratálni :)

jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

*Lehet, nem mindent pontosan fogalmaztam,akkor bocsi.


Na, meg mégegy, aki iszik rendesen, annak azért tök fölösleges ,hogy bemondjanak számot, mert ő úgysem szárad ki, úgyis iszik eleget;

aki meg nem akar inni eleget úgyse, annak meg azért fölösleges bemondani számokat. Illetve, reménykedjünk, hogy az ő számára Nem falra hányt borsó, és eljut, hogy inni kéne. (És iszik is, nem csak, hogy 'eljutott az információ, de tojik rá'.)


Meg amúgy mégegy,hogy szóval az emberek szolidárisak egymással szerintem; szóval ha pl látnak egy rosszul lévő hajléktalant/akár csak simán kéregetőt, lehet, hogy hoznak/adnak neki inni/ ha annyira nemjól van, mentőt is hívnak neki.


[Meg pl tudom,munkahelyen a kollégák nem kötelesek számontartani és figyelni, hogy X kollégájuk mikor ivott legutóbb,és mennyit,és ezért figyelmeztetni,és szóval tudom, hogy ez nem az ő felelősségük. Hogy "tesó, te mikor ittál utoljára?" . Az se biztos, hogy ránézésre látják, hogy a másik azért néz ki rosszul, mert nem ivott. Neik ezt nem kötelességük tudni megállapítani.]

jún. 28. 11:34
 18/23 A kérdező kommentje:

Okés,16-os,köszönöm ezt a választ is :)

Én pl arra gondolok, hogy amúgy érezné, csak nem vesz tudomást róla.

mert pl a munkát előbbre sorolja,mint az emberi szükségleteit :S :)

jún. 28. 11:36
 19/23 A kérdező kommentje:

Valamelyik sztár, talán Emilio úgy fogyott azt hiszem, hogy kiiktattatta azokat a receptorokat, ami az éhségérzetért felel, azt nem tudom, szomjúságra kiterjed-e, de akkoris tudja, hogy enni-inni kell, és csinálja is, csak kevesebbet.



----



Meg pl az ember érzi pl a bőrén is meg a belső szervein is, ha igényli a vizet talán.


Szóval nekem azért fura, hogyha valaki nemhajlandó inni, de akkor ő úgy döntött----------talán.én erre gondoltam.hogy nem nem_szomjas, hanem figyelmen kívül hagyja ezt a szükségletét.

jún. 28. 11:43
 20/23 anonim ***** válasza:

Én rengeteget túrázom, hosszú távokat. Ott például nagyon fontos a folyamatos folyadék és tápanyag bevitel, pótlás. Izotópok, só, víz, stb.


Technikailag, ha a szervezeted már jelez, hogy "inni kéne" vagy "enni kéne" az rossz, hiszen ott már hiány van. Az étel, ital feldolgozása is energia, közben haladsz tovább és lesz egy "üresjárat" amikor a szervezetnek szüksége lenne arra a tápanyagra, amit későn vittél be.


Ugyanez igaz az élet minden területén is.

jún. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!