Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szoktak ennyi melót...

Miért szoktak ennyi melót belefeccölni kutatók abba, hogy megállapítsák, mennyi folyadékot kell/ optimális / ajánlatos / kéne fogyasztani egy nap?

Figyelt kérdés

Hát amennyire szomjas vagy, annyit kell inni és kész, nem? :) Nincs ezen mit számolgatni. :) Mindig, amennyit kívánsz. :) A szervezeted intelligens. :)


Meg attól is függ, hogy mekkora a vízigénye, hogy ki milyen magas. :) Sok éve asszem kijött valami eredmény, nem biztos, hogy pontosan idézték, vagy hogy pontosan emlékszem. De a rádióban beszéltek róla, hogy olvastak egy kutatási eredményt, megállapítást, hogy nyáron napi 4 liter vizet/folyadékot kell meginni [egy felnőtt embernek.(?)-ezt nemtom, benne volt-e]. Nem volt lebontva, hogy pl mekkora magasságig sacc/kábé mekkora a vízigény, hanem mindenkinek napi 4 litert kell nyáron, az lenne az optimális. És akkor mondta a(z átlagos magasságú) műsorvezető, hogy igyon meg napi négy liter vizet, akinek 6 anyja van. :)

|

Mit kell ezen méricskélni? :) Amennyire szomjas vagy. Érzi a szervezeted. Nem kell rajta méregetni. :) Vagy ez csak ilyen alibi kutatás, hogy úgy csinálnak, mintha csinálnának valamit, és felveszik érte a pénzt?? :) Mert tény, hogy annyit kell inni, amennyire szomjas vagy. :) Nincs ezen mit vizsgálódni. :)

|

Bocsi, ha valamit nemjól/ valami nemjót írtam. :)



jún. 27. 13:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az emberi oldala érdekelne, az indíttatás, a motiváció; hogy mi készteti őket, hogy rugózzanak ezen. :)
jún. 27. 13:10
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

"Hát amennyire szomjas vagy, annyit kell inni és kész, nem?"

Nem. Nekem pl ismerettségi körömben is elég gyakori, hogy nem isznak eleget az emberek, és - különösen nyáron - simán rosszul is lehetnek emiatt.

jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Miért szoktak ennyi melót belefeccölni az idióta kérdezők, hogy minden egyes mondat után vihogjanak, mint féreg a rohadó tökben?
jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
77%

“ A szervezeted intelligens :)”


De te sajnos nem igazán vagy az, ha a sok hülyeséget, amit írtál, komolyan gondolod.


Ja igen, el ne felejtsem: :).

jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Apum 3 veseköves rohamon van túl, mert sokáig max. 1 pohár vizet ivott naponta, egyáltalán nem figyelte. Szóval de, tudatosnak kell lenni ilyen téren.
jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A szomjúság már egy riasztás a kiszáradással összefüggésben. Azt szokták mondani, hogy az iszik elég mennyiségű vizet (nem konkrét számokkal), aki sosem szomjas, mert nem várja meg a test jelzését.
jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha raknál még pár smileyt akkor jobban igazad lenne.

:)

jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

Pedig megértem a kérdezőt.

Az én munkahelyemen is vannak többen akik a 2, de akar 3 literes kulacsot is bekortyolják 8 ora alatt. Fel nem tudom fogni hova kell annyi viz.

En fél literrel vígan el vagyok egesz nap, max 1 liter ha tobbet melozok kinn.

És köszönöm, nem vagyok rosszul. És már fiatal sem.

jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon jól el lehet éldegélni okfejtő (ál)tudományoskodásból.
jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért rugóznak rajta, mert az emberek keveset isznak. Egyáltalán nem olyan intelligensek, mint állítod. A nagyszüleim idejében az volt a szokás, hogy minden étkezéshez járt egy pohár víz és slussz. Max nagy melegben kapálás után lehetett inni egy extrát. De ha én random délután háromkor töltöttem egy pohár vizet, megkérdezték, minek iszom ennyit.
jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!