Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van annyi fiatal kövér nő?

Miért van annyi fiatal kövér nő?

Figyelt kérdés

Tudom elcsépelt kérdés, de hogy lehet ez?


Manapság az interneten minden információ rendelkezésre áll ahhoz hogy kinek milyen diétára lenne szüksége (mozgást szándékosan nem is merek írni) az egészséges testsúly eléréséhez. És ne értsétek félre nem arra gondolok amikor kicsit husisabb alkat valaki vagy izmosabb stb, hanem amikor mit tudom én 20 évesen lefolyik a székről 90-100 kilósan. Ilyen fiatalon hogyan érik ezt el?


jún. 27. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9

Pl. a fogamzásgátló is a modern világ terméke; jó, kényelmes, de vannak bizony mellékhatásai.

jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szerintem sokan félreértették a kérdést. Noha bizonyos hogy én sem fogalmaztam pontosan.


Én alapvetően nem a "hogyan?"-ra voltam kíváncsi mert az tiszta sor. Amire én kíváncsi vagyok az a "miért?".

Alapból azért mondtam az internetet is érvként mert minden alapvető táplálkozástudományi alapvetés megtalálható és hozzáférhető mindenki számára teljesen ingyen. A betegségek is maximum nehezítő tényezők mert hiába van valakinek bármilyen hormonális probléma attól még nincsen megírva hogy neki kövérnek kell lennie.

jún. 28. 18:02
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nevelés kérdése. A magyarok nagy része lusta, nem nevelik a gyereket rendszeres sportra, nem etetik egészségesen zöldségekkel, gyümölcsökkel, nem tanulnak mértéket, eszik a sok szemét chipset, isszák literszámra a colát…ebben nőnek fel, ez a gond.
jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja miért? Hát mindenkinek mások a lehetőségei, a prioritásai.

És ugye addig könnyű, míg kalóriadeficit=fogyás, de ha bekavarnak a pénzügyi gondok, esetleg hormonok is, akkor már nagyobb odafigyelés kell. Ez nem mindig van jelen, nem mindig olyan faék egyszerű fogyni, mint hiszik. Ha az lenne, szerintem tényleg kevesebb kövér ember lenne.

jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"Ja miért? Hát mindenkinek mások a lehetőségei, a prioritásai.


És ugye addig könnyű, míg kalóriadeficit=fogyás, de ha bekavarnak a pénzügyi gondok, esetleg hormonok is, akkor már nagyobb odafigyelés kell. Ez nem mindig van jelen, nem mindig olyan faék egyszerű fogyni, mint hiszik. Ha az lenne, szerintem tényleg kevesebb kövér ember lenne."


Te most itt több dolgot keversz össze. Pontosan ahogy mondod, ha kevesebb kalóriát visz be mint amennyit felhasznál akkor annak mértékétől függően de fogyni fog. Nyilván ez még nem jelenti önmagában hogy egészséges de drága élelmiszereket vásárol, az már egy következő szint. De normál testsúlyt elérni és fenntartani elegendő ha elkezdi kiszámolni miből mennyit eszik, a péksütiket meg csokit cukros üdítőket pedig elhagyja akkor elkezd fogyni, aki ezt tagadja az vagy valamit rosszul csinál vagy hazudik. A prioritások mások, és bár ez nem tartozik szorosan a kérdéshez de még mindig őszintébb ha bevállalja hogy leszarja hány kiló és nincs idegzete ezzel foglalkozni. A napi fél óra sportot már meg sem említem amire telefon nyomkodás meg tiktok helyett tényleg mindebkinek lenne ideje.



De ahogy valaki írta a "body positivity" sem tesz jót.

Azzal egyetértek hogy azért mert valaki kövér ne szekálják de ne kelljen megdícsérni érte hogy milyen jól néz ki és bátor. Azt meg aztán főkébb elutasítom mikor valaki nem is egy konkrét emberről beszél és mondja neki hogy túl kövér hanem álltalánosságban fogalmaz és nevezi meg az egészségügyi problémákat amik a túlsúllyal párosulnak az ilyen embereknek is nekimennek és bodyshaminget kiáltanak.

jún. 28. 21:41
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, de ugye kérdés, hogy kikre gondolsz. A 3 gyerekes fiatalra, aki 3 műszakba jár dolgozni. Vagy az influenszer, főiskolás, bulikázó fiatalra. Mert más az ok. Ebben megegyezünk, hogy tulajdonképpen mindig az odafigyelés hiánya vezet elhízáshoz, csak az nem mindegy, hogy milyen körülmények, nehezítő tényezők mellett kell ezt megtennie.

Értem amit mondasz én kövér gyerek voltam és a 20as éveim elején fogytam le, de egyáltalán nem csokit,meg péksütit zabáltam, sőt. Kőkemény odafigyelés a mai napig, pedig már 40es vagyok. De nyilván beleteszem ezt a pluszt, mert fontos, és mert van rá időm, erőm, kapacitásom, de megértem, hogy sok élethelyzet van, amikor nincs.

jún. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!