Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik a testemmel?

Mi történik a testemmel?

Figyelt kérdés

Bölcsességfog műtét után 2 hétig napi 6-700 kalóriákat ettem, utána pedig féltem többet enni, mert furcsa volt 2 hét után újra szilárd ételt érezni a számban, és elkezdtem betegesen számlálni a kalóriáim… így maradt a napi 6-800, néha 1-1 nappal, mikor ez felcsúszott 1000-re. Emellett sportoltam, gyakran elégettem 600 kalóriát a röhejesen kicsi bevitel mellett… Aztán valami most átkattant bennem. Ez a “nem eszek kb. semmit” időszak 1 hónapja tart, mellette kondiba járok (tesiórán a testzsírszázalékos mérleg nem tudott lemérni…), viszont hirtelen falásrohamok törnek rám. Pár éve küzdöttem anorexiával, akkor felnőtt segítségre volt szükségem, hiszen 170 centihez 39 kg voltam… No, a lényeg, hogy mostanában simán megeszek napi 4000 kalóriát, de nem érzem magam tele. Folyton enni akarok, főleg szénhidrátokat :( ez normális? Mennyi ideig fog ez tartani? Sosem voltam kövér, a műtét előtt napi 2000-2400 kcal volt a bevitelem kb, napi 10-15.000 lépéssel, néha sportolással. A műtét előtt 180 cm és 68 kg voltam, műtét utáni “léböjt” befejeztével 62… Most pedig 64. Meddig fog tartani ez az extrém éhség? Normális dolog ez? Nem tudok vele mit kezdeni. Azt olvastam, hirtelen fogyás után ezek a kalóriák a test regenerálására mennek el, de olyan rossz… Mintha tényleg nem tudnék jóllakni :/ más tapasztalt hasonlót?

17/L



máj. 9. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztaltam igen, 3 év kemény drogozás abbahagyását követően a testem elkezdte követelni azt a több százezer kalóriát amit ezekben az időkben nem kapott meg. 94 kg-ról 66-ra fogytam eközben, egy ideje viszont stabilizálódott 80-on. Az étvágy is csökkent.
máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ooo, Jézusom! :0 de akkor most már jól vagy, ugye? Akkor szerintem nálam is hasonló lehet a baj. A műtétet követően rengeteget hánytam is, ami miatt az a kevés “étel” (gyümölcslé meg paradicsomleves :,)) is kiment, amit le tudtam tuszkolni a torkomon… Neked segített valami? Egészséges ételekből összeenni ezt a sok kalóriát? Neked is az édességeket, péksütiket kívánta legjobban a tested?
máj. 9. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, nagyon aranyos vagy, hogy megkérdezted, jól esett amúgy. :) igen, mostmár jól vagyok, 10 hónapja teljesen tiszta.

Igyekeztem egészségesen étkezni, ez nem mindig jött azonban össze, mert nálam is nagyon vonzóak voltak a szénhidrátok, és persze a csokik, édességek.

máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!