Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fruktóz malabszorpciósok...

Fruktóz malabszorpciósok egymást támogató platformja, vagy valami ehhez hasonló létezik?

Figyelt kérdés

Nyáron lett diagnosztizálva, és azóta se tudom kibogozni ezt az állapotot, elvileg dózisdependens, de sokszor semmiségektől van bajom, máskor “teleeszem magam fruktózzal” (a dietetikus listája alapján), mégsincs semmi tünet, teljes következetlenség… A diétanapló írásába beleőrültem, szerintem csak rontott a helyzeten, akkor úgy éreztem, a teljes kiőrlésű pékáru hússal kombináción kívül nem bírok semmi mást megemészteni, pici deviancia, és jöttek a tünetek.



Szóval jó lenne mindezeket kibeszélni a sorstársakkal, tapasztalatot cserélni, pozitív kimenetelű történeteket olvasni, azokból erőt meríteni stb, ha ilyesmi létezik. (És lehetőleg nem egy érzékenységeken meggazdagodni akaró cég fórumán.)



2023. nov. 7. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, laktulóz terheléses is volt?


A fruktóz tesztet hány gram fruktózzal csinálták?


Nálam mindekttő ki lett mutatva,de a fruktózt orbitális 75g-al csinálták …pedig 25 a nemzetközileg elfogadott.



Azért kérdezem, mert nálam is ez van, hogy néha egy kocka csokitól is szétpuffadom a fejem, máskor egy táblát benyomok vagy egy gyümisalit, és semmo. Plusz nem bírom a zöldségeket, rostokat sem.

jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!