Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Levessel lehet fogyózni?

Levessel lehet fogyózni?

Figyelt kérdés
Ha néha csak levest eszem, azzal le lehet adni valamennyi felesleget nem?

2023. ápr. 19. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

A kalóriaszámolás önmagában nagyjábol 30 éve jött divatba, sosem működött.

A metabolizmus nem csak attól függ, hogy mennyi kalóriatartalmú ételt viszel be, hanem attol is, hogy mlyen időzótéssel, és pontosan milyen táplálékot.

Nyilván napi 6000 kaloriával mindenképp hízni fog egy irodai munkás, de 3000 kalóriával már fogyhat is, ha nem cukron, tésztán, meg étolajon él.

Érdemes az újabb eredményeket is követni a témában, nem leragadni Arnold 2 órás anabolikus ablakánál.

Pl ilyesmik látnak napvilágot, hogy a 2. típusú diabétesz megfelelő táplálkozással visszafordítható, gyógyitható, és már a ráknál is ezt pedzegetik.

2023. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

"kalóriaszámolás önmagában nagyjábol 30 éve jött divatba, sosem működött"

Azért használatos a kalóriaszámolás mind az orvostudomány, mind az élsportban évtizedek óta, mert nem működik. Mi nem működik? A valóság? Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a légzés nem működik. Nagyon vicces, hogy vannak kommentelők a gyakorikerdesek.hu-n, aki ugyan semmilyen végzettséggel nem rendelkeznek, életükben egy tanulmányt nem olvastak el, de ők jobban tudják a biológiát, mint az összes szakirodalom és az összes kutató együtvéve.

2023. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
#12: ja, az emberek mind nagyon egészségesek, kifejezetten az élsportolók ;)
2023. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

3/6.

Azért pontoznak le mert baromságokat írsz.

Soha egy étkezést se hagytam ki a fogyásom alatt és azóta sem, 4x eszem egy nap, mégis lefogytam, elég komoly felesleget. 103 kilót, 3 év alatt.

Mindössze annyi történt, hogy egy általam megfelelőnek ítélt, nekem való és könnyen tartható étrenddel, csökkent az össz energia bevitelem, + elkezdtem mozogni, és lefogytam. Több mint 1 éve tartom is az egészséges súlyomat.

Az étkezések elhagyásának semmi értelme, csak felesleges önkínzás, nagyobb éhséget, falási rohamokat generálhat, ezért hosszútávon még akár visszahízás is könnyen lehet belőle. Sokszor többet is híznak az emberek ilyenkor, mint amit lekoplaltak.

Ajánlom Dr Borszéki Péter három harmad videóit, tanulgass belőle. Rád fér!

2023. ápr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#14: "Az étkezések elhagyásának semmi értelme, csak felesleges önkínzás, nagyobb éhséget, falási rohamokat generálhat"


Igen, korábban én is ezt gondoltam, de pont hogy nem.


Ha napirend szerűen ugyanazt az étkezest hagyod ki, akkor minden ok.

Ha random összevissza hagysz ki, akkor valóban lehetnek falásrohamok.


Én mas orvosok videóit nézem ezek szerint :))

2023. ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15. Nincs igazad. Ok ha te bírod, rendben van. De egyáltalán nem való mindenkinek etkezés elhagyása.

Én pl a középiskola alatt, azaz 4 évig soha nem reggeliztem, mert korán keltem, rohantam hogy beérjek, nem volt időm ( hétvégén meg inkább átaludtam), így csak napi 2x ettem, de annyira éhes voltam már, mire hazaértem, hogy így is többet ehettem mint kellett volna, mert NEM tudtam fogyni. Konkrétan 175 centihez akkoriban 110kg voltam nőként. Heti 3x mozogtam is mellette 45 percet. Másra abszolut nem volt energiám. ( Súlyra voltam sokkal több is később)

Most már több mint 1 éve napi 4 étkezéssel vagyok 67kg, és ezt is heti 10 óra sporttal tudom csak megtartani.

2023. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!