Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érdemes vitamint...

Hogyan érdemes vitamint szedni, külön megvásárolva a magnéziumot, d-vitamint, stb., vagy egyben multivitaminként?

Figyelt kérdés
Szerintem külön-külön jobban hasznosul (erről mintha olvastam is volna), viszont jóval drágább így, mintha egyben vesz az ember multivitamint. Annyit nem biztos, hogy költeni akarok rá.

#ár #vitamin #multivitamin #vitaminszedés
2023. ápr. 16. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön.
2023. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Külön és törekedni a természetes bevitelre, pl. D'vitamin = tőkehalmáj saját olajban, kalcium = tojáshéj, B' vitamin = nyers élesztő, stb.,...
2023. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a magyar piacon tulajdonképpen egyetlen olyan multivitamin készítmény sem létezik, ami valóban megérné a pénzt, így mindenképp külön-külön javasolt vitaminokat, ásványi anyagokat szedni. Nem javallott azonban random vitaminokat találomra szedegetni, mert ez is könnyen lehet pénzkidobás. Célszerű elmenni egy laborvizsgálatra, ahol a vérképből, vizeletből, egyéb eredményekből megállapításra kerül, hogy mely vitaminokból, ásványi anyagokból, nyomelemekből szenvedsz hiányt, és azokat célzottan pótolni. Továbbá tényleg arra érdemes törekedni minden szempontból, hogy a különböző mikrotápanyagokat ne ipari készítményekből, hanem természetes módon, elsődlegesen a táplálkozásunk általi szilárd ételekből fedezzük. Ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi dietetikai adatbázist:

[link]

2023. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2,ki az aki megeszi a tojáshéjt?
2023. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
#3 kicsit nézz utána, mennyire informál a vérben keringő anyag mennyisége a teljes test ellátottságáról. (Semennyire. Lásd folsav, magnézium stb. A D- és a B-12 vitaminok igen.)
2023. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: Például én is.
2023. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

A vitaminokra én annyira nem feszülnék rá, őszintén szólva. Ha kiegyensúlyozott a táplálkozásod, maximum a biztonság kedvéért érdemes valami multivitamint szedni. Illetve, ha tudod, hogy valamiből kevés van a szervezetedben, azt érdemes külön pótolni. Az ásványi anyagok már jobb kérdés, legalábbis véleményem szerint. Kicsit érzékenyebb a felszívódásuk, mint a vitaminoknak, főleg, ha nem a leghatékonyabb verziót szeded.

Leírom példának, hogy én hogyan szedem, de ez csak a saját szervezetem, neked lehet másra, máshogy van szükséged. Reggel egy multivitamint, és glükozamint szoktam bevenni, mivel az ízületeimmel gyerekkorom óta gondok vannak, illetve genetikailag is hajlamos vagyok bizonyos betegségekre, amik ezt érintik. Este magnéziumot, és b vitamin komplexet szedek, (plusz szükség esetén ilyenkor is glükozamint, időszakonként 2db/nap, aztán 1db/nap, illetve vannak szünetek is) ezt úgy, hogy előtte 2-3 órával ettem utoljára, mivel a magnéziumot MgO formában szedem, ami jobban felszívódik, ha üres a gyomrom, tehát koncentráltabb a gyomorsavam. És azért este, mert a magnézium, plusz B vitamin nyugtató, stresszoldó hatással is jár, tehát javítja az alvásom minőségét. Magnéziumra a sok sport miatt szükségem van, a B vitamin meg a hajam, bőröm egészségéért fontos. Sajnos hiába eszek kiegyensúlyozottan, a B vitaminok nehezebben szívódnak fel természetes módon egy korábbi bélrendszeri probléma miatt (ami miatt a diétámra pl a mai napig nagyon figyelnem kell).

Mint láthatod, nekem elég erősen igényre van szabva mind a vitamin, mind az ásványianyag szedésem. Ha vannak fizikai jelei, mire van szükséged, akkor aránylag könnyű dolgod van, mert tudod célzottam szedni.

2023. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!