Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik veleszületett immunitá...

Létezik veleszületett immunitás kávéra/koffeinre?

Figyelt kérdés
Ritkán iszok kávét, nemrég kezdtem csak el, de abszolút semmi élénkítő hatása nincs rám. Eddig nem ittam energiaitalokat, élénkítő teát, koffeines üdítőt se nagyon. Lehetséges, hogy valamiért nincs rám élettani hatással a koffein, kifejlődött ellenállás nélkül?
2010. okt. 8. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. Volt, hogy megittam egymás után 3 Monster energia italt, de még a pulzusomat se vitte fel. Semmit nem éreztem...
2010. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bocipók ***** válasza:

Én is csak az ízéért kávézom. Semmi hatása a kólának sem.

Munkatársakat ha délután 3-kor capuccinoval (5% kávétartalommal) kínálom, tök hülyének néznek, hogy ők ha ilyen "későn" isznak, nem tudnak aludni. Én meg ha megiszok 1 liter kólát 2 feketekávéval akkor is ugyanolyan simán elalszom, mintha nem ittam volna.

Tesóm is, apum is ilyen. Szóval lehet, hogy genetika?

2010. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem jelenti, hogy immunis vagy a koffeinre. Van hatása a szervezetedre, csak azért mert nem érzed jelentősen, lehet , hogy nálad pont nagyobb a kockázat ezmiatt a szívinfarktusra. Ha vérnyomásmérővel mérnék, valószínűleg kiderülne, hogy feldobja a pulzusod. Olyan nincs, hogy nem. Ha sokat iszol belőle, akkor keletkezik az ellenkező hatás érzése, hogy a szervezet a sok koffeintől hirtelen kifárad és még fáradtabbnak érzi magát, mint előtte.
2010. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rám sincs semmilyen hatással, engem sem élénkitenek az ilyesmik, viszont az energiaitaltól fáj a szívem, úgyhogy inkább nem is iszok ilyesmit.
2010. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocipók: gyanítom, te már régebb óta kávézol, kólázol, nálad még az is elképzelhető, hogy hozzászokott a szervezeted, mert azt olvastam, egy idő után kialakul a tolerancia a rendszeres fogyasztóknál, én viszont nem vagyok az, épp emiatt vetettem fel a kérdést.


#3: Egyszer kipróbálom, hogy vérnyomásmérővel csinálok egy előtte-utána mérést. Egyébként eltaláltad, gondjaim vannak a szívemmel, ezért is nem pörgettem eddig az ilyesféle dolgokat, csak mióta komolyabban ráfeküdtem a munkára. De nem vált be.

2010. okt. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!