Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki ért ehhez vagy tapasztalt...

Aki ért ehhez vagy tapasztalt ebben kérlek segítene?

Figyelt kérdés
Több mint két hónapja szó szerint semmit nem ettem csak vizet ittam meg néha fekete kávét. Szeretnék megpróbálni elkezdeni enni de nem tudom mivel kezdjem el, kérem hogy egy hozzá értő válaszoljon mert ez komoly de az okát ide nem fogom leírni.

2022. okt. 30. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Fordulj orvoshoz, ne kommentelőkhöz!
2022. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy mi az oka mert nem irtad le. Ez nagyon legyemgitette a szervezetedet valoszinu. A kave se tett jot. Orvoshoz, dietetikushoz kell fordulnod. Fokozatosan kell a taplalalast elkezdeni, kulonben komoly gondokat okozhatsz magadnak.
2022. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az okát nem írod le, akkor ne várj választ.


Nem mindegy ugyanis, hogy gyomorfekély miatt, étkezési zavar miatt, vagy rák, etc. etc.


Annyi: könnyű ételekkel kezdj, akár pépessel, mert ennyi idő nem evés után a gyomrod kikészül pl egy hústól.


Én amikor anorexiából gyógyultam az első héten csak főzeléket, müzlit, zabpelyhet meg levest ettem, mert már pl egy db főtt tojástól is borzalmasan fájt a gyomrom.

2022. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És a kalóriákat is fokozatosan emeld, ne hirtelen szaladj fel a szinte nulláról, mert a szervezetednek nem tesz jót (feeding-syndrome!, ami akár halálos is lehet).


Nálam ez így nézett ki: 300-400-500-800-1200-1500 - és utána már 3000 minimum (ez kellett a heti 7-800 gr hízáshoz) végül extrém éhség 4-5000 napi kalóriával (de én súlyos beteg voltam).

2022. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
Pépes ételekkel kezdd, alapos rágással, hogy a nyál teljesen átjárjon minden falatot. Zsenge leveles zöldet minden főétkezéskor vigyél be, és bármennyire csábítanak is majd a gyors cukrok, kerül el őket messzire.
2022. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2, 3, 4: Nagyon szépen köszönöm a választ! 😌


5 Senior Séf: Neked is nagyon szépen köszönöm a választ. Egyeltalán nem kívánok semmit úgysem ezért ez nem lesz gond, meg persze cukrot amúgy sem igazán ehetek ezért nem is kívánom azt már semmiképp.

2022. nov. 1. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!