Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha bő 2 hónapig voltam anorexi...

Ha bő 2 hónapig voltam anorexiás (cél: minél intenzívebb fogyás, minél kevesebb kalória), ezalatt mennyire lassult be az anyagcserém? Hova maximalizálhatnám a napi kalóriabevitelemet, hogy ne hízzak vissza túl sokat s túl gyorsan?

Figyelt kérdés

175 centi magas vagyok, jelenleg 48 kiló. 50 kiló környékén szeretnék majd maradni, max. 55 kiló.

Elsősorban szeretnék ismét szabadon enni, jól érezni magam fizikailag - ha lelkileg nem is -, élvezni pár kalóriaszegényebb, de egyben normális ételt. Másodsorban pedig erőnlétet szerezni, fizikailag aktívabb lenni, IZMOSODNI, mintsem hízni, és fokozatosan visszanyerni a régi (53-54 kiló) testsúlyomat.


Emiatt valamelyest ugyanúgy figyelnem kéne a kalóriabevitelre, hogy ne ugorjak meg egy szintet.

Mozogni valamennyit igyekszem majd, de nem mindig jut rá időm/kapacitásom. Viszont most, hogy már tudok enni ÉS SZERETNÉK IS, tartok tőle, hogy lenne mit lemozogjak, amíg nem indul be az anyagcserém. Illetve az is lehet, hogy alapból az átlagnál kicsit lassabb is.


Igyekeznék majd figyelni arra, hogy a kalóriaszegényebb alternatívákat válasszam, így kevésbé kell majd a mennyiségre figyeljek, ugye?


Mennyi lenne a biztonságos kalóriabevitel? Napi 1500 KCal, vagy valamivel mehetek feljebb is?



2022. okt. 15. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

MÉG anorexiás vagy, és ehhez a magassághoz az 55 is kevés.


Miért vagy anorexiás? Mert "max. x kilóig híznék". Figyelek a kalóriákra (ergo nem eszel rendesen), mozogni akarsz, stb.


Én 168 centisen 50 kilóval nem menstruálok, pedig 7 centivel alacosnyabb vagyok nálad, 55 kilósan működök normálisan.

2022. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1500?


Míg el nem éred a normál BMI-d alsó határát napi 3000 minimum!


Minnie Maud-metódusról olvasgass - bár úgysem tartod be, mert beteg vagy.

2022. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön túlvizionálni a dolgot - szerintem -, egyszerűen csak nem akarok rögtön átesni a ló túloldalára, ahogy sokan mások.


"Én 168 centisen 50 kilóval nem menstruálok, pedig 7 centivel alacosnyabb vagyok nálad, 55 kilósan működök normálisan."


Én meg 100 kilóval sem fogok menstruálni ezzel a magassággal, mivel nincsen méhem. XD

2022. okt. 15. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha férfi vagy a 1500 kalória nagyon kevés
2022. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rögtön túlvizionálni a dolgot - szerintem -, egyszerűen csak nem akarok rögtön átesni a ló túloldalára, ahogy sokan mások. - nem tesszük, de nem élhetsz 1500 kalórián.


Persze, én sem 3000-rel kezdtem a 200 után, mert azonnal belehaltam volna, hanem 300-500-800-1200 - és utána már mehetett a 2000 és végül minimum napi 3000.


Nem azért, hogy széthízzak, hanem mert a szerveimnek! fel kellett magukat építenie. Azt, amit szétbrmoltam - egy idő után ugyanis a tested saját magát eszi, hogy tápanyaghoz jusson, az izmokat, a gyomrot, az agyat, a szívet...


És nem híztam el, egy francokat, amint elértem a 48-49 kilót nem is kívántam a 3000-et (addig meg 4-5000 is megvolt/nap), hanem beállt 2000 körülre.


Most 1800 körül eszem (kb-re?), és simán tartom az 54-55 kilót.

2022. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De ez nálam teljesen tudatos volt, és mielőtt belevágtam volna a recoverybe, rengeteget olvastam (az orvosok ugyanis lószr. nem segítettek, a dieteikus sem) már meggyógyult étkezési zavarosokról.


Velük készített interjúkat, vlogokat, blogokat - ott találtam rá a minnie maud-ra is, mint az egyik legelterjedtebb módszerre.

Extrém éhség - azt sem tudtam, mi azt, hittem, binge, de nem. Kellett a 4-5000 kalória, egyszerűen mentálisan IS és fizikálisan IS.


Nagyon nehéz volt, igen, fájdalmas, hosszú út, de kicsit több, mint egyévvel később végre egészséges vagyok, súlyban és pszichésen is.

2022. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Off: 35 kilóról indultam, szó szerint napjaim voltak hátra, mikor úgy döntöttem, élni akarok.
2022. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Fokozatosan növeled a táplálék mennyiségét.
2022. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A volt parom 185cm magas, es 53 kg. Eszik mint a lo, es semmi sem marad rajta. Van aki egyszerűen nem tud hizni
2022. okt. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!