Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi ez ugye nem anorexia?

Mi ez ugye nem anorexia?

Figyelt kérdés
reggel mikor felkelek vagy magasra nyúltózkodok megszédülök. fekete karikák vannak a szemem alatt. folyton fáradt vagyok suliba se tudok odaa figyelni .minden nap reggel megmérem magam és ha 10 dkg-val több akkor egész napom el van rontva van mikor sírógörcs jött rám amikor tükörbenéztem a szüleim is nagyon aggódnak miattam mit tehetek? 13/l 174 cm 61 kg
2010. szept. 27. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is add oda a mérleget a szüleidnek, és mondd nekik, hogy ne engedjenek méreckedni. Másodszor ha van iskolapszichológus, akkor keresd fel, segíteni fog.
2010. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha lanykent 13(!) evesen mar 174 cm es 61 kg vagy, sztem semmi(!) gond nincsen. Sok no orulne ha ennyi lenne!

Persze ezt NEKED kell eldonteni.

De sztem semmi gond! :-D

2010. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12:49-es, az anorexia, az nem testtömeg index-függő! Ez egy mentális betegség testképzavarral és táplálkozási problémákkal.
2010. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mennyit eszel? Ha rendesen (annyit mint régen), akkor még nem az, de lehet belőle.

Ha kevesebbet, mint régen, akkor sajnos az.

Amúgy a súlyod megfelelő a magasságodhoz.

2010. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

reggelire cukormentes tea

ebédre 4-5 fej csiperkegomba párolva reszeltsajttal és du. 4-5 fele mikor éhes leszek ugyanez

2010. szept. 27. 12:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért nem eszel gyümölcsöt? Amúgy nem lényeges h anorexiának hívod vagy sem, elég biztosan lelki-mentális betegség jeleit mutatod. Pszichológus!
2010. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés.

Ha mindig ennyit eszel, az igen, sjanos anorexia.


Reggelire kell legalább egy szelet kenyér, sonka, sajt, zöldségek, meg a tea.

Ebéd, vacsi: jó a gomba, de kell hozzá köret, rizs, krumpli. Hetente többször hús, ha nem vagy vega. Ha vega vagy, fokozottan kell figyelni a fehérjebevitelre.

2010. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nemvagyok vega köszi a válaszokat:-) szoktam gyümölcsöket enni csak a mai étrendemet írtam le ált. dinnyét sokat eszek meg vitaminokat is szedek.. minden nap járok futni de még 2 kg-t leszeretnék fogyni ..
2010. szept. 27. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mintha szükséges lenne, de 2 kg még belefér. Viszont: éhezéssel nem fog sikerülni, mert ha abba bírod hagyni egyáltalán az éhezést, azonnal visszahízol. Ezt neked nem mondta eddig senki? A "még 2 kilóból" úgy értem, hogy már fogytál valamennyit. Mennyit és hogyan? Muszáj, hogy éhezés helyett sportolj.
2010. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5 kg-t fogytam és tartom március óta hát kenyeret eggyáltalán nem ettem hanem ilyen puffasztott rizsetes falatkát meg hasonló bio "kenyérfélét" 17 kca volt 1 szelet azt ettem főleg meg így visszagondolva elég keveset is ettem
2010. szept. 27. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!