Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kezdő cukorbetegség? Mit...

Fiatal kérdése:

Kezdő cukorbetegség? Mit lehet enni? Milyen ételeket kell kerülni? Aki tud értelmes választ adni írjon? Milyen ételek vannak amit lehet?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg a diabeteszes weboldaakat. PRima ajanlasok vannak. De nem mondott need semmi konkrétumot a dietetikus? Kezdöknek mindig reszletesen elmagyarazzák ezeket, h milyen gyakran kell enni, mit nem szabsd, stb stb
2022. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Pl

[link]

2022. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy dolog a lényeg: az orvostudomány nem minden esetben tudja meghatározni a cukorbetegség okát (ez alapvetően a 2. típusúra igaz).
2022. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A cukrot és a fehér lisztből készült pékárúkat kerülni kell.

A krumpli es a rizs sem jó ,viszont a bulgur már okés.

Teljes kiőrlésű pékárúk.

Rendszeres étkezés.

2022. jan. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4 le irta a lényeget .

Viszont a dietetikust kellene meg kérdezni . Nekem konkrét 2 oldalas listát adott amikor kiderült, hogy 1-es típusú cukorbeteg vagyok , hogy mit szabad mit nem és , hogy mikor kell ennem , stb stb

2022. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jobb, ha 99,9 %-ban elkerülöd az állati termékeket. A teljes értékű növényi táplálkozást ajánlom. Kásás Tamás is erre az etrendre tért át, meg egy csomó orvos is, kardiológus, stb. Ezzel az étrenddel akár vissza is lehet fordítani, legalább is csökkenteni a gyógyszert. Még én is tanulom a főzést és azért szoktam használni tojást, tejfölt, de ezeket szoktam főzni: csicseriborsó curry, lencseleves, vöröslencse leves, különböző zöldségfasírtok,

Tökös krumpli zabtejjel, póréhagymával, falafel salátával, kelkáposztafőzelék vmilyen zöldségfasírttal, babfőzelék, cukkinifasírt. Csináltam olyat is, hogy bepaníroztam a cukkinit, kis olivaolajjal megsütöttem a sütőben, és vmilyen főzelékkel megettem. Még sokat kell tanulnom nekem is, néha már kifogyok az ötletekből, vagy félek kísérletezni, mert nem akarom kidobni a kaját. Még szoktam karfiollevest is csinálni, borsós répáslevest. Vagy pl. Makarónit, csak éppen lencsés paradicsomszósszal.

2022. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Itt van egy csomó recept:

[link]

Ja és fehér rizs helyett inkább barnarizst egyél

2022. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mármint visszafordítani 2es esetén lehet
2022. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2022. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"Jobb, ha 99,9 %-ban elkerülöd az állati termékeket. " na, vega propaganda. Nem, ne kerüld az állati termékeket. A gyümölcs-gabona éppen az amivel vigyáznod kell a szénhidráttartalma miatt, az állati fehérje pont hogy az amivel nem kell óvatoskodnod cukorbetegként- mondjuk a tejtermékekre pont figyelned kell a tejcukor tartalma miatt, plusz egy csomó édesítve, cukrosan kerül forgalomba. A húsfélékről meg eszedbe ne jusson lemondani.
2022. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!