Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folytat valaki ételintoleranci...

Folytat valaki ételintolerancia diétát?

Figyelt kérdés
Egy éve végeztettem egy ételintolerancia tesztet (180 összetevőre) és azóta nagyrészt úgy étkezem, hogy a teszt során megjelölt élelmiszereket-amikre kijött, hogy van rá ételintoleranciám, elhagytam. Főleg a nagy ertékűeket. Van itt olyan, aki próbálta már követni ezt a falyta táplálkozást? Ha igen, észrevett valamilyen változást/hatást? Kíváncsi lennék, más mit tapasztalt, mert részemről volt pozitív hatás. Ui:.ételintoleranciaról van szó, nem ételallergiáról :)

2021. dec. 30. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én próbálom tartani, de sajnos nekem legjobban a tejfehérjét dobta ki ( nem a laktózt!), ami meg kb mindenbe kerülhet a pékcuccoktól a csokiig, bármilyen étel, készétel, ital..


Ezen kijött enyhe tojás és élesztő is. A pekcuccokrol/tésztából mondjuk nem gond, lemondtam. A tej viszont kb megkerülhetetlen hosszú távon h ne érintkezés vele vmi amit eszem.


Egyébként msot karácsonykor nem annyira figyeltem egyikre sem, 2 nap után az egyik fajta sütitől éreztem h ez most nem oke, mert elkezdett fájni a hasam (ami amúgy fura mert nem szokott)


Ja, nálam nem hasmenéssel párosul a dolog, ráadásul állandóan van egy alap puffadás. Hisztamin intolerancia gyanú áll még fent.


Na azt másfél hétig csináltam keményen, de azt is rosszul sztem mert más alap bajom is van amitől nem múlt volna el valszeg és puffadtam.. (intoleranciánál is 7 nap után el kell múlnia a tüneteknek azt olvastam. Tehát ha 7 nap után nem múlik el akkor más (is) van, vagy más okból állnak fent a tünetek.

4-5 nap rosszabbodhat, de 7 nap alatt teljesen meg kell szűnni a tüntetnek ha valóban 100%-osan ki van ez idő alatt iktatva ami gondot okoz..


Nálam sajnos ez a fránya alap puffadás megmaradt. De amióta n kerülöm a lisztes/elesztos/tejes dolgokat más nagyon nincs. A zsömle néha hiányzik pl, de alapvetően érzem h tényleg jobb amióta így érkezem.

2021. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, a búzát 100%-ban. Azóta semmi bajom, diétahiba esetén viszont már fél egyórával puffadás, piszok fájdalmas gyomorgörcsök, napi 4-5x görcsös hasmenés. :(
2021. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!