Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok jó recepteket?

Mondanátok jó recepteket?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyukám 1 hétre el kell utazzon, apukám meg minden nap dolgozik. Így a főzés rám és testvéremre hárul(én 12/f ő 17/l). Mit tudnánk ebédre főzni? Olyan kéne, ami egyszerű, finom.
2010. szept. 3. 15:56
 1/5 A kérdező kommentje:
És h ne csodálkozzatok, szólok, hogy romániába lakok, és itt még nem lessz suli
2010. szept. 3. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]



Grízes tészta

Egy nagyobb (lehetőleg teflon) lábosba öntsük bele a búzadarát, kissé sózzuk meg, majd locsoljuk meg egy kis olajjal. Gyakori kevergetés mellett pirítsuk világosbarnára, majd egy fedőt előkészítve gyorsan öntsük fel annyi vízzel, hogy éppen ellepje. Azonnal tegyük rá a fedőt, és rövid ideig hagyjuk a gőzben puhulni. Utána sűrűn kevergetve addig pirítsuk, amíg a gríz már nem áll össze. Ezalatt főzzük ki a szélesmetéltet, majd jól leszűrve keverjük össze a grízzel. Porcukorral, lekvárral tálaljuk.


főzz ki tésztát és arra tehetsz pl.mákot is(kristály vagy porcukorral összekevered)

spagetti szószt


sültkrumpli A meghámozott burgonyát 3 milliméter vastag, egyforma rudakra vágom és tiszta konyharuhával leitatom róla a nedvességet. Közepesen forró olajba teszem, de egyszerre nem túl sokat, csak annyit, hogy a burgonyarudacskák "úszhassanak" az olajfürdõben. Néhány perc múlva forrósítom az olajat. Amikor a krumpli láthatóan puffadni kezd, akkor a lángról lehúzom és leszûröm

2010. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tök jó hogy 12 évesen főzőcskézni akarsz :D Nővéreddel ezt tuti meg bírod csinálni: Gyros. Egyáltalán nem nehéz összeütni, én egyedül is meg szoktam csinálni... (13/L)


Hozzávalók:

- Knorr 2 in 1 Gyros fűszerkeverék és foghagymás öntet (ez azért jó, mert nem kell külön a mártással bajlódni.)

- 20-30dkg hús (mindegy milyen, én a marhabélszínt szeretem.)

- Burgonya

- paradicsom, kaliforniai paprika, kígyóuborka, lilahagyma (magyarul sok fajta zöldség.)

- feta sajt


A húst felkockázod, amjd 1-2 nappal a sütés előtt szépen bepácolod a fűszerkeverékkel. A sütésig hűtőbe teszed. Később serpenyőben olajjal vagy sütőben alufóliával a tetején megsütöd. Én a sütőben szoktam, viszont ha a sütőben sütöd, akkor a husira önts egy kevéske olajat. A foghagymás öntetet megcsinálod a leírás szerint. A burgonyát hasábokra vágod és serpenyőben olajjal megsütöd. Azöldségeket felvágod és egy tálba teszed. Elkavarod őket, hozzá rakod még a feta sajtot is. Ha kész, akkor tálalásig hűtőbe teszed. Meg is volnánk :)


Ha nem iylen Knorr foghagymaöntetes 2 in 1 fűszerkeveréket vásároltok, akkor csinálhatsz otthon saját kezűleg is öntetet: 2 kis pohár joghurt, szárított kaporlevél, bors, csipetnyi só. Ízlés szerint mindegyiket. Akkor jó, mikor már nem érzik annyira a yoghurt íze.

2010. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi :)
2010. szept. 3. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó étvágyat! [link]
2010. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!