Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen szeretnék hízni...

Egészségesen szeretnék hízni minnél hamarabb, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

154 cm magas, ~43kg, 25 éves lány vagyok. Laborom tökéletes doki szerint, csak enyhe vérszegénységem van (mindig). Vérnyomásom alacsony (90/70 az átlag, de doki szerint mivel mindig is ilyen volt, nem probléma). Menstruációm általában normális, néha késik stressz miatt.


Szeptemberben elsavasodtam stressz miatt, akkor két hét alatt fogytam 5 kilót és nehezen tudtam újra normálisan enni. Célom a stabil 50 kiló lenne,ami pár éve sikerült, de már a 48-nak is örülnék. Napi 5x eszek, megvan a másfél-két liter víz is. Igaz, nem a legegészségesebben táplálkozom, de változatosan.

Jógázni szoktam, de főleg csak stresszlevezető kezdő gyakorlatot végzek(15-20 perc/nap), de rengeteget sétálok.


Van valami olyan étel, zöldség/gyümölcs vagy vitamin, ami segíthetne? Edzenem kellene, vagy keressek fel több dokit? (vírushelyzet miatt a háziorvosom sem látott évek óta, csak telefonon keresztül beszéltem vele labor után).

Egyszer az ultrahangot végző orvos említette, hogy valamit nem tudok megemészteni, ezért lehetnek emésztése problémáim - szélgörcsök, hasfájás. Dokim szerint savas vagyok. Szerintem a stressz készít ki, de azzal évek óta küzdök és teszek ellene.


Hiába eszek szeptember óta, már idegesít, hogy nem tudok visszahízni. (Igaz, ilyen a testalkatom, mindig is vékonyka voltam, de most extrán az vagyok.)



2021. jún. 15. 19:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hány kilós súlyzókat ajánlasz kezdőnek? Persze majd akkor jógázás, erősítés utánra.
2021. jún. 15. 20:41
 12/13 Metionin ***** válasza:
62%
42 kiló körül kezdtem súlyzózni 3 kilós egykezesekkel, most 45 kilósan 5 kilókkal és a kondigépeken a legkisebb súlyokkal kezdtem ami volt. De pl. ásványvizes üveget simán emelgethetsz most is, az is másfél kiló.
2021. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon nagyon köszönöm!!
2021. jún. 15. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!