Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukros, vagy inkább aszpartámo...

Cukros, vagy inkább aszpartámos üdítők?

Figyelt kérdés

A cukros italok nem túl egészségesek, viszont ha nincs benne cukor, akkor aszpartámmal édesítenek, ami mivel mesterséges anyag, így egészségtelen, ha jól tudom mérgező is.

Most akkor melyiket fogyasszuk???


2010. aug. 21. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a gond. Minden édesítőszer közös gondja, hogy ugyan nem cukor, de a szervezet ezt nem tudja, cukorként reagál rá. Lenyomja a vércukorszintet, éhségérzetet okoz. így hosszútávon (bár energia nemsok van benne) mégis hízáshoz vezethet, a cukorbetegséget ugyanúgy nem előzi meg, ráadásul még egyéb hatások is lehetnek.

Szóval a cukor káros, de akkor már kevésbé káros, mint az édesítőszerek.

2010. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy melyik a károsabb, de én sokkal jobban szeretem az aszpartámosat...

A cukrostól savanyú ízű és szagú lesz a leheletem, és a fogzománcot is károsítja, hosszútávon pedig a gyomrod is éghet tőle.

Szerintem mindkettő káros, szóval dönts az alapján, hogy melyiket szereted.

2010. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyira egyik se jó, igyál inkább vizet :)
2010. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát! Lehet, hogy tényleg inkább vizet iszok majd többet.

:-D

2010. aug. 21. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!