Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges?

Lehetséges?

Figyelt kérdés

Két testkalkulátorral is kiszámoltam a testtömeg indexem és mindkettőnél az jött ki, hogy normális! Pedig 13 éves vagyok 145 cm és 48 kg! És a hasamon meg a fenekemen is hájas vagyok. Én ezt nem értem. Szerintem én túlsúlyos vagyok, ezért sem értem miért adta ezt ki. ez volt az egyik:

[link]

ez meg a másik:

[link]

szerintetek ez igaz, vagy csak humbug?


2010. aug. 21. 10:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsi, csak a drága gyakorikérdések.hu-nak nem elég hosszú a kérdésem.
2010. aug. 21. 10:07
 2/12 A kérdező kommentje:
most meg már jó, hát én ezt nem értem :D
2010. aug. 21. 10:08
 3/12 anonim ***** válasza:

ezek jó értékek, de magadnak is ki tudod számolni úgy, hogy a testsúlyt elosztod a méterben vett magasság négyzetével.

48 kg-mal egyáltalán nem lehetsz hájas, sőt...egyébként meg, bizonyos mennyiségű zsírra szüksége van a szervezetednek a megfelelő működéshez (hormonok)

2010. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ezek felnőtteknek valók, nekik mások az arányaik, mint neked, ezért náluk más az ideális testsúly. ezt használd: [link]
2010. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én BMI-m 17.5 vagyis alultáplált vagyok. Csak mondom, most ettem meg 2 fánkot és egy toast-ot (sajtos, sonkás, hagymás).


A második linken ez lett az eredmény:

Test tömeg indexed: 17.3 - sovány!

Javasolt tápláló diéta!



Ez azért érdekes, mert non-stop zabálok. Nem vagyok sem sovány, sem alultáplált. Rengeteget eszem, zöldséget, gyümölcsöt, húst, szénhidrátot. Csak gyors az anygcserém és az emésztésem.


Ezek az online testkalkulátorok egyáltalán nem megbízhatóak. Mondjuk szerintem a te súlyod, több mint ideális.

2010. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta, hogy normális, közben meg óriásiak a combjaim (nem csak én mondom)... Én úgy vagyok vele, hogy amíg a drága Kalkulátor nem látott ENGEM, addig nem tudja megmondani, hogy dagi vagyok-e vagy nem...minden a testalkattól és stb. függ

15Ł

2010. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én már láttam elhízott 50 kg-os lányt. Ugyanis elhízásnak az számít, ha zsír-ból vannak a "fölös" kg-ok. Vagyis van egy lány, aki 50 kg, de csak zsír van rajta, izom az nulla. Ő elhízott. Míg egy 75 kg-os nő, akin tömör izom van, de zsír nulla, ő egészséges és normális testalkatúnak számít. Szóval nem mindegy, hogy az az X kg miből van, zsír vagy izom. Arról nem is beszélve, hogy egy "csészényi" zsír kb fél kg, míg egy fél(!) csészényi izom 1 kg. (ez csak példa, természetesen nem ilyen drasztikus a különbség). De az izom 10 kg-al nehezebb, mint a zsír. Tehát ha egymás mellé teszünk két teljesen egyforma lányt, megtörténhet, hogy egyik 10 kg-al nehezebb, mint a másik, mert sportol és nagyon izmos, míg a másik 10 kg-al kevesebb, mert nincs rajta izom, csak zsír, de ez a különbség nem látszik rajtuk, ha egymás mellé állnak, mert tök egyforma a testalkatuk. Remélem érthetően fogalmaztam. :D
2010. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aha. Hát a másik testkalkulátor szerint enyhén túlsúlyos vagyok :D Na mindegy, mondjuk rendszeresen spórolok, inkább az étrendemen kéne változtatnom, mert sajnos reggel alig eszek v.mit és este pedig nagyon éhes vagyok és pont akkor zabálok amikor nem kéne. köszi a válaszokat!
2010. aug. 21. 10:51
 9/12 A kérdező kommentje:
spórolok jól van :D sportolok
2010. aug. 21. 10:53
 10/12 anonim ***** válasza:
:D Na, ez így már más. Mert lehet, hogy 48 kg-osan sokkal karcsúbb vagy mondjuk 55 kg-os lánynál. Csak a mérleg mutat mást, mert az izom ugye nehezebb. :)
2010. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!