Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes igénybe vennem egy...

Érdemes igénybe vennem egy ételintolerancia vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Már hosszabb ideje bizonyos ételek (néha még üdítők is) puffasztanak, és kezd kellemetlen lenni, hogy bármit is eszek-iszok, utána valami nem kerek. Meg tudják mondani egy ilyen vizsgálaton, hogy mi lehet a probléma?

2021. febr. 4. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes
Nem, felesleges
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de figyelj oda, hogy semmit se hagyj ki az etkezesedbol vizsgalat elott.
2021. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Intolerancia vizsgálatot csináltathatsz, de szerintem nem éri meg az árát, mert a valódi okot nem fogja feltárni. Szerintem áteresztő bél szindrómád van, és a komolyabb bajok még csak azután jönnek, rendszerint valami távoli, beazonosíthatatlan tünet formájában. Kerüld a glutént, (kenyeret, tésztákat, gabonákat) a csucsorféléket (krumpli, paradicsom, padlizsán) a tejet és tejtermékeket, mindenféle cukrot és az olajos magvakat. Ha így tünetmentes maradsz, akkor egyenként elkezdheted visszavezetni a fent sorolt dolgokat, de közben 72 órán keresztül figyeld magadat.
2021. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerinted, de én ezt inkább orvosra bíznám rá, hogy kiderítse. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!