Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy a sportolókn...

Miért van az hogy a sportolóknak szánt táplálék kiegészítőket a világ 85%-a károsnak hiszi?

Figyelt kérdés

ez megy a világban: tápkieg: 5.5 milliárd ember azt hiszi hogy szteroid, káros a szervezetre, tilos szedni, megnősz tőle mint egy szörny, felpuffaszt, stb...

ellenben cigi: 6 milliárd ember azt mondja ki kell próbálni, nem rossz a nikotin csak a kátrány, csak buliban egy két szállal stb...

MIÉRT?!


2010. aug. 13. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A cigiről is tudják, hogy káros, emellett szívják.

MEllesleg azért hiszi kezt, mert nem egyszer lehetett látni a doppingteszten fennakadt sportolót, akinek táplálékkiegészítő gyanánt adták be a szteroidokat.

2010. aug. 13. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Első igazat ír. Ha viszont hobbitestépítőkről beszélünk akkor csak arról van szó, hogy nem tudják pontosan mit is tartalmaz. Ezt kell megnézni, majd utána eldönteni káros-e vagy sem. Mert van olyan is ami bevizsgált és csak tiszta növényi(elnézést ha butaságot írtam) eredetű fehérjét tartalmaz de van olyan is amit megdobtak egy kicsit. El kell olvasni a dobozát, papírját.
2010. aug. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

állati fehérjét is tartalmazhat de lényeg lehet ez amit leírtatok.

csak kezd elegem lenni abból hogy minden laikus lenéz ha megtudja hogy szedek kiegeket. a multivitamin tablettákra például egyből azt hitték hogy dianabol, mert ezt hallották valahonnan hogy van ilyen. egycsapásra én voltam a különc kokszos az osztályban. mellesleg ezeket olyanok mondják akik erős dohányosok és egy héten egyszer biztos hányásig isznak.

2010. aug. 13. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:

igen az jó amikor láncdohányosok,meg alkoholisták kiselőadást tartanak az egészséges életmódról egy sportolónak:-)

figyu én nem szedek tápkieget,pl.fehérjét,kreatint,tömegnövelőt,csak multivitamint.abban megbízom. a porokban azért nem,mert hiába edzz vki 10 éve akkor sem tudja mi van abban a vödörben,mert ahhoz el kellene vinni bevizsgáltatni az ÁNTSZ-hez.az se biztos,hogy benne van mindaz amit ráírnak.nem mondom,hogy biztos káros,szteroidot biztos nem raknak bele:) csak lehet nem ér semmit.ha vki rendesen kajál meg edzz,akkor ugyis fog fejlődni,tápkieg nélkül is.(hiába akarják a reklámok azt sugallni,hogy te a tápkiegtől leszel izmos)szóval szerintem a tápkiegek nagy részével csak a gyártó zsebét tömik az emberek,de ez csak az én véleményem.

jó ennyi erővel azt sem tudhatom,hogy a multivitamin valóban multivitamin-e,de azt is csak azért szedem,mert annyi gyümölcsöt meg zöldséget nem eszem meg minden nap amennyit kéne.

2010. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja és abból indulok ki,hogy pl.a kólát is üdítőként árulják világszerte,és közben meg szétmarja a fogaidat szóval sztem a nagy cégeknek teljesen mindegy,hogy te mit iszol vagy eszel meg,nekik csak a profit a lényeg.ugyhogy inkább rendesen kajálok:)
2010. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!