Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már túl vékonynak számitok,...

Már túl vékonynak számitok, vagy csak anyukám látja rosszul?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is vékony típus voltam, nehezen hízok, pedig eszem rendesen. 168-9 cm vagyok és 52kg. Az a baj, hogy anyum mindig mondogatja, hogy ilyen sovány vagyok, olyan sovány vagyok, így beteg leszek, úgy beteg leszek.. pont hogy az elhízás vezet betegséghez, nem a vékonyság. Mellem van, ne egy deszka csajnak képzeljetek el, ezért se értem, hogy miért mondja, hogy girhes vagyok, és miért nem azon van kiakadva, hogy ő 80kg, apum meg 110+

Ti mint kívülállók mit gondoltok erről?



2020. dec. 16. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A vékonyság is betegséghez vezet, elér egy bizonyos szintet. Ilyen magassággal és testsúllyal nagyon az egészséges tartomány alsó határán táncikálsz, tehát érthető a szüleid aggódása. Az mondjuk nem mindegy, hány éves vagy. Én feltételezem, hogy legalább 16, annál fiatalabb személy ugyanis nem regisztrálhat.
2020. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy osztálytársam, aki egy kicsit talán magasabb is volt nálad, de saját bevallása szerint kereken 40 kg volt. Mondjuk engem nem szokott érdekelni a numerikus tömeg (persze a vizuális már igen), de ez az osztálytársam, hát enyhén szólva egészségtelen megjelenésű volt ezzel a súllyal. Szerintem teljesen rendben van a súlyod, és ahogy így leírtad a megjelenésed, szerintem szép alakod is lehet, de mindenesetre nem lehetsz csúnyán vékony. Az előbb említett osztálytársam az volt (ha tehetett róla, ha nem), és deszka is volt. Viszont volt párja és látszólag nem szenvedett semmilyen betegségben se, egyszerűen csak sovány volt. De ahogy írtad, rajtad legalább láthatóak a női idomok, nem érzed rosszul magad, nem vagy sovány, szóval erről ennyit. Az ilyen kérdéseknél, amikor szóba jön a szülői oldal, mindig azt szoktam javasolni, hogy oké, persze szeressük és tiszteljük a szüleinket, de nem kell mindent komolyan venni, amit mondanak. Az a szomorú igazság, hogy a szülők hajlamosak legalább annyira lehúzni, mint amennyire segíteni. Ne érts félre nem ítélkezek látatlanba, csak úgy gondoltam ezzel is kiegészítem a véleményem, hogy hosszútávon jobb, ha kevésbé veszi komolyan az ember a szüleit.


20/F

2020. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 igen elmúltam 16. Egyébként betegséghez tényleg vezethet a soványság, akkor ha valaki egy anorexiás szintjén van. Az elhízás viszont még így is sokkal nagyobb eséllyel fog betegséget kialakítani, mint egy egészséges vékonyság.

#2 köszi a részletes választ, próbálok nem rá figyelni, csak kicsit már nehéz, amikor napi szinten van valami megjegyzése.

2020. dec. 16. 18:19
 4/7 Á.Zoli ***** válasza:

Szerintem még nem vagy a sovány kategória! A vékonysággal nincs gond általában. Inkább a túlsúllyal küzdenek az emberek többnyire.

Engedd el a füled mellett, ha jól érzed magad a bőrödben.👍😊

2020. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

De, szerintem ez már sovány kategória már nem azért...

De!!

Nem veszélyes rád tekintve. Maradj ilyen, egyél egészségesen és akkor nem lesz gond.

112 kilóhoz persze hogy vékony vagy. Csak te nem fogod azt észre venni hogy futás közben nem kapsz levegőt.

És semmi baj nincs azzal ha valaki ilyen, sőt szerintem kifejezetten jól néz ki ha vki ilyen.

Ha TE ÚGY GONDOLOD, hízz nyugodtan de NE MÁSOK MIATT.

akkor előbb utóbb észre fogod venni hogy lehetetlen mindenkinek megfelelni, mindig lesz vki aki beléd köt.

2020. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Izmosodj!
2020. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
165 cm vagyok és 54 kg és mindig ezt hallgattam hogy sovány vagyok egyek... Pedig marha nagy adagokat is bevàgok àm..ez van ilyen az alakom. Engedd el énsi ezt tettem
2022. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!