Miért írják sok helyen, hogy a Spirulina jó vashiányra?
Itt is írja, hogy 100 grammban van 123,1 mg vas és egy tabletta 0,5 grammos, akkor egy egy tablettában van 0,61 mg vas ha annak 100% hasznosul is akkor 3-4 db tabletta ideális lehet naponta. De mi a garancia arra, hogy a benne található vas 100% a felszívódik...
Én nekem maltofert írt ki a doki, csak az meg hosszútávon tuti nem egészséges, néha fáj is a gyomrom tőle, pedig erős gyomrom van. És kúraszerűen kell, általában ilyen február körül lemegy, nyomom nyárig aztán jó lesz.
Azért gondolkoztam a spirulinán, hogy azt meg folyton szedném.
Nem szívódik fel 100%-ban, sőt.
Egyél inkább májat :)
Kek-zöldalgák okozta mérgezés
Az ilyen mérgezések a legtöbb esetben halálos kimenetelüek!! A Cianobaktériumok (régebbi nevükön kék-zöld algák) érdekessége, hogy fotoszintetizálnak, tehát oxigént termelnek. Sejtfaluk felépítését tekintve a gram negatív csoportba soroljuk őket. Nagy élénkzöld, kicsit kékes, összefüggő nyálkás filmréteget hoznak létre. Könnyen eltávolíthatók, de hamar újra nőnek, és jellegzetes, kellemetlen szaguk van. Jelentöségük abban van, hogy toxinokat (microcystin és and anatoxin) termelhetnek, amely emberre és állatokra egyaránt veszélyes lehet. Az ilyen vizben úszó kutyák gyakran megbetegednek, amikor isznak a vizböl és amikor tisztogatják magukat. Macskákban is elöfordul.
Milyen tünetei vannak a kék-zöld alga mérgezésnek?
1) Microcystinek okozta mérgezés
Májkárosodást és májelégtelenséget okoz. Hányás, hasmenés, véres hasmenés, fekete bélsár (melena), gyengeség, sápadt nyálkahártyák, icterus, görcsök, ataxia, kóma, shock. Kezelés nélkül az állat néhány napon belül elpusztul. A vérvizsgálat megemelkedett májenzimeket, hypoglycemiát, alacsony protein szintet és meghosszabbodott véralvadási idöt mutat. Agressziv, intenziv ellátást igényelnek az ilyen esetek. A gyógykezelés: orvosi szén, intravénás folyadékterápia, plazma- vagy teljes vér transzfúzió, K-vitamin, májvédelem (cholestyramine, B-vitamin inj., S-adenosyl methionine és Silybum marianum). Specifikus ellenszer nincsen. Az ilyen mérgezések a legtöbb esetben halálos kimenetelüek!!
2.) Anatoxinok okozta mérgezés
Idegrendszeri tüneteket okoz: izomremegést, az izmok merevedését, paralizist, nyálzást, nehezitett légzést, cyanotikus nyálkahártyákat. A gyógykezelés: intravénás folyadékterápia, orvosi szén, a rángógöcsök kezelése, oxigén terápia. Specifikus ellenszer nincsen. Az ilyen mérgezések a legtöbb esetben halálos kimenetelüek!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!